POLECAMY

"Święty Mikołaj" na DVD

Setki lat temu zaczęła się najpiękniejsza opowieść na świecie... W polskeij wersji językowej Maciej i Jerzy Stuhr i Anna Dereszowska.
"Święty Mikołaj" na DVD fot. Vivarto

W odciętej od świata wiosce w Laponii młody Mikołaj traci w wypadku całą rodzinę.  Mieszkańcy wioski postanawiają wspólnie zaopiekować się osieroconym chłopcem. Każda rodzina będzie sprawowała pieczę nad nim przez okres jednego roku. W każde kolejne Boże Narodzenie Mikołaj będzie przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność, chłopiec postanawia obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi zabawkami. Z biegiem czasu prezenty pojawiają się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja.
Kiedy pewnego razu w wiosce zaczyna brakować jedzenia, mieszkańcy są zmuszeni wysłać Mikołaja na naukę zawodu stolarza do pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczy. Coraz sprawniej wykonuje zabawki i są one coraz piękniejsze. Jednak Lisaki, który nie lubi dzieci, zakazuje Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja wzajemnego obdarowywania się jest zagrożona.

W polskiej wersji językowej wystąpili:

Jerzy Stuhr jako dorosły Mikołaj
Maciej Stuhr jako 13-letni Mikołaj
Anna Dereszowska,
Włodzimierz Matuszak
Artur Pontek

"Święty Mikołaj", Scenariusz i reżyseria: Juha Wuolijoki, Produkcja: Finladnia, Gatunek: kino familijne
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)