List do świętego Mikołaja - wzór listu i dokładna instrukcja

List do Świętego Mikołaja - wzór fot. Adobe Stock
List do świętego Mikołaja powinien być napisany według konkretnej instrukcji i zawierać kilka niezbędnych elementów. Skorzystaj z gotowego wzoru.
Marta Kosakowska / 14.11.2019 14:01
List do Świętego Mikołaja - wzór fot. Adobe Stock

List do świętego Mikołaja trzeba wysłać odpowiednio wcześniej, aby Mikołaj miał czas na przygotowanie podarunku. W liście powinien się znaleźć krótki opis osoby, która wysyła list, informacja o dobrych uczynkach, które udało się wykonywać przez cały rok oraz najważniejsza część, czyli opis wymarzonych prezentów.

Spis treści:

  1. List do świętego Mikołaja - instrukcja
  2. Wzór listu do świętego Mikołaja

List do świętego Mikołaja - instrukcja

Zanim zaczniesz pisać list do Mikołaja, zastanów się, o czym marzysz. Przygotuj papier i coś do pisania. Jeśli masz ochotę, możesz przygotować również kolorowe kredki, pisaki, naklejki lub inne ozdoby, którymi udekorujesz list. Masz już plan oraz niezbędne rzeczy? Zaczynamy!

  1. List należy rozpocząć od zwrotu grzecznościowego lub przywitania. Możesz napisać np. „Drogi święty Mikołaju”.
  2. Przedstaw się. Napisz, jak masz na imię, ile masz lat i gdzie mieszkasz. Możesz też napisać, co lubisz lub czym się interesujesz.
  3. Napisz, czy w tym roku byłeś/byłaś grzeczna. Możesz wspomnieć o swoich dobrych uczynkach dla rodzeństwa, rodziców lub kolegów.
  4. Przedstaw, co chciałbyś/chciałabyś dostać od świętego Mikołaja. Oprócz opisu, możesz dołączyć rysunek lub wydrukowane zdjęcie.
  5. Zakończ list grzecznym pożegnaniem i podpisz się. Gotowy list trzeba wysłać na adres świętego Mikołaja.

Wzór listu do świętego Mikołaja

Drogi święty Mikołaju,

Postanowiłam do Ciebie napisać, żeby przestawić Ci listę moich wymarzonych prezentów. Najpierw jednak napiszę trochę o sobie.

Mam na imię Kasia. Mam 7 lat. Mieszkam w Warszawie razem mamą, tatą i młodszym bratem. Chodzę już do szkoły. Bardzo dobrze się uczę. Moje ulubione przedmioty to język polski i matematyka. Lubię też rysować i tańczyć. Po szkole chodzę na dodatkowe zajęcia taneczne oraz uczę się języka angielskiego.

W tym roku starałam się być bardzo grzeczna. Codziennie odrabiam zadania domowe, pomagam mamie w roku i chętnie bawię się w bratem. Zawsze pomagam moim koleżankom i kolegom, kiedy tego potrzebują.

Bardzo chciałabym dostać domek dla lalek. Taki z kuchnią, łazienką i pokojami. Marzę również o elektrycznej deskorolce, którą mogłabym dzielić się z bratem. Ucieszę się również z nowych puzzli, kolorowanek i słodyczy.

Kochany Mikołaju, wiem, że dostajesz listy od dzieci z całego świata i masz dużo pracy. Nie martw się, jeśli nie uda Ci się zdobyć dla mnie mojego wymarzonego prezentu. Ucieszę się z każdego podarunku. Przygotuję dla Ciebie drobny poczęstunek: mleko i ciastka. Na Twoje renifery będzie czekać marchewka. Z góry dziękuję za prezent.

Pozdrawiam,
Kasia Kowalska z Warszawy

Więcej o świętym Mikołaju:
Kim był święty Mikołaj?
Kolorowanki z Mikołajem do wydruku