Robię ten płyn do baniek mydlanych, a gotowe bańki długo nie pękają. To tani i szybki sposób, który koniecznie musisz znać

jak zrobić płyn do baniek mydlanych fot. Adobe Stock, konradbak
Jak zrobić płyn do baniek mydlanych i przygotować świetną zabawę? Wystarczy tak naprawdę woda oraz płyn do mycia naczyń, ale możesz skorzystać także z kilku ciekawych dodatków. Wykorzystaj np. cukier puder (albo zwykły) i zobacz ten niezwykły efekt. Jeśli chcesz, aby długo nie pękały, wykorzystaj glicerynę.
/ 28.03.2024 05:08
jak zrobić płyn do baniek mydlanych fot. Adobe Stock, konradbak

Najprostszy płyn do baniek mydlanych zrobisz, mieszając ze sobą płyn do mycia naczyń i wodę. Pamiętaj, aby dobrze go spienić, dzięki temu bańki wyjdą większe i jednorazowo będzie ich więcej. Zwróć też uwagę na jakość samego krążka do baniek mydlanych - czasem to on jest przyczyną nieudanej zabawy.

Spis treści:

  1. Jak zrobić płyn do baniek z płynu do mycia naczyń?
  2. Jak zrobić bańki mydlane, które nie pękają?
  3. Jak zrobić skaczące bańki mydlane?

Jak zrobić płyn do baniek z płynu do mycia naczyń?

Podstawowy płyn do baniek mydlanych to połączenie najprostszego płynu do naczyń oraz wody. Najlepszy będzie rzeczywiście płyn, a nie balsam, ponieważ ma on najlepsze właściwości, jeśli chodzi o produkcję baniek.

Litr ciepłej wody wymieszaj dokładnie z 2-3 łyżkami płynu do naczyń. Mieszaj energicznie, aby powstała piana. Ważne jest, aby woda była ciepła, ale nie gorąca. Kiedy powstanie piana, a obydwa składniki dobrze się połączą, płyn do baniek jest gotowy. To szybki i tani sposób na świetną zabawę z dzieckiem na dworze, podczas rodzinnych wyjść na piknik czy kinderbali.

jak zrobić płyn do baniek

fot. Domowy płyn do baniek mydlanych/Adobe Stock, Marina Gordejeva

Jak zrobić bańki mydlane, które nie pękają?

Aby bańki mydlane dłużej nie pękały i były odporne na niewielki dotyk, wykorzystaj dodatek gliceryny. Im więcej jej dasz, tym bardziej elastyczne będą bańki, ale jeśli dasz jej za dużo - mogą w ogóle się nie tworzyć po dmuchnięciu w krążek.

Do przygotowanej mieszanki z litra wody i 2-3 łyżek płynu dodaj mniej więcej łyżkę gliceryny. Całość bardzo dobrze wymieszaj. Tak przygotowane bańki nie pękną tak szybko i będą dłużej unosić się na powietrzu.

Jak zrobić skaczące bańki mydlane?

Skaczące bańki mydlane, które odbijają się od dłoni, możesz przygotować przy pomocy dwóch produktów - cukru oraz zimowej rękawiczki (cienkiej, najlepiej ze sztucznych mieszanek, np. poliestru). Do litra wody wlej 3 łyżki płynu do naczyń oraz 2 łyżki cukru. Całość mieszaj do momentu, w którym cukier całkowicie się rozpuści.

Następnie nadmuchaj bańkę mydlaną i odbijaj ją na dłoni z założoną rękawiczką. Taki eksperyment będzie świetną zabawą dla dzieci w każdym wieku. Trzeba tylko pamiętać, że taka mieszanka, ze względu na zawartość cukru, będzie się kleić.

jak zrobić płyn do baniek bez gliceryny

fot. Jak zrobić płyn do baniek mydlanych, które nie pękają/Adobe Stock, travnikovstudio

Czytaj także:
Co robić z dzieckiem w domu? Edukacyjne zabawy
Ciekawe zagadki o zwierzętach dla małych i dużych
16 zabaw z wykorzystaniem pluszaków dla najmłodszych
 

Redakcja poleca

REKLAMA