Jak zrobić sztuczny śnieg fot. Adobe Stock

Jak zrobić sztuczny śnieg - 3 proste sposoby

Sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej i oleju, wody i pianki do golenia lub sody oczyszczonej, wykonasz w domu. Zrobienie sztucznego śniegu nie zajmie ci więcej, niż 3 minuty.
Edyta Liebert / 03.12.2020 14:43
Jak zrobić sztuczny śnieg fot. Adobe Stock

Jeśli chcesz zapewnić dzieciom zajęcie i frajdę, przygotujcie razem sztuczny śnieg - na pewno masz w domu mąkę ziemniaczaną czy sodę oczyszczoną, które łatwo rozrobisz z olejem lub wodą. Zobacz, jak zrobić sztuczny śnieg na kilka sposobów. 

Sztuczny śnieg z mąki ziemniaczanej

Do wykonania sztucznego śniegu z mąki ziemniaczanej jako bazy, możesz wykorzystać:

  • mąkę ziemniaczaną,
  • wodę lub olej albo piankę do golenia.

Sztuczny śnieg przygotuj z dodatkiem oleju (słonecznikowego lub rzepakowego) lub wody. Do mąki ziemniaczanej stopniowo (po łyżeczce) dodawaj wodę lub olej i ugniataj mieszaninę, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. 

Jeśli przesadzisz z ilością wody, otrzymasz inną ciekawą atrakcję plastyczną - ciecz nienewtonowską. Jeśli natomiast będziesz dodawać więcej oleju - otrzymasz śnieg do lepienia w kulki a nawet tłustą masę do lepienia, a nie sypki śnieżek. Przechowuj sztuczny śnieg w pojemniku z przykrywką, by nie wysechł - powinien „nadawać się” do użycia jeszcze 2-3 tygodnie

Sztuczny śnieg z maki ziemniaczanej wykonasz także z dodatkiem pianki do golenia: na ok. 400 g mąki, przeznacz nawet 1 opakowanie pianki do golenia. Połącz składniki, mieszając i lepiąc śnieg w misce. Taki sztuczny śnieg będzie służył ok. 7 dni

Sztuczny śnieg DIYfot. Adobe Stock

Sztuczny śnieg z sody oczyszczonej

Do wykonania sztucznego śniegu z sody oczyszczonej, potrzeba jednego dodatkowego składnika. Przygotuj:

  • sodę oczyszczoną,
  • piankę do golenia lub białą odżywkę do włosów.

Aby wykonać sztuczny śnieg z sody oczyszczonej, należy wsypać ją do miski i stopniowo, małymi garściami dodawać piankę do golenia - tu należy mieć na uwadze proporcje. Na 100 g sody wystarczy ok. 300 g pianki. Składniki należy dokładnie ze sobą połączyć - w zamkniętym szczelnie pojemniku, taki sztuczny śnieg przetrwa ok. 7 dni.

Sztuczny śnieg z sody oczyszczonej i odżywki do włosów w białym kolorze, wykonasz analogicznie do przepisu powyżej. Do miski wsyp sodę i dodawaj stopniowo odżywkę, lepiąc i łącząc ze sobą składniki. Plusem jest zapach - sztuczny śnieg będzie przyjemniej pachniał, natomiast może mieć nie do końca pożądany odcień bieli. W przypadku sztucznego śniegu z dodatkiem pianki do golenia, uzyskasz śnieżnobiały puch. 

Sztuczny śnieg przechowuj w zamkniętym opakowaniu ok. 10 dni. 

Sztuczny śnieg domowyfot. Adobe Stock

Zobacz także: Prosty przepis na ciastolinę typu Play-DohSlime, czyli glutek - dzieci to uwielbiająJak zrobić klej domowej roboty