Pomysły na dekoracje wiosenne do przedszkola: możesz postawić je na półce, powiesić lub przykleić na okno. Wiosenne DIY

dekoracje wiosenne przedszkola fot. Adobe Stock, bit24
Dekoracje wiosenne w przedszkolu pozwalają przywołać maluchom ciepłe dni, nawet kiedy za oknem wciąż jest pochmurno, a nawet śnieżnie. Kolorowe ozdoby możesz przygotować wspólnie z dzieckiem w domu lub dać mu odpowiednie materiały, aby wspólnie z rówieśnikami przygotowało ciekawe rzeczy w przedszkolu.
/ 28.02.2024 05:53
dekoracje wiosenne przedszkola fot. Adobe Stock, bit24

Dekoracje wiosenne mogą być związane z nadchodzącą Wielkanocą i nawiązywać do typowych dla niej symboli - pisanek, zajączków, etc. Możesz także postawić na motywy kwiatowe lub zwierzęce. Wykorzystaj to, co masz pod ręką - kolorowe kartki papieru, farbki, rolki po papierze toaletowym oraz pierwsze wiosenne kwiaty czy liście. Efekty będą doskonałe!

Spis treści:

  1. Rzeżucha w jajku
  2. Kwiaty w wazonie DIY
  3. Dekoracje wiosenne z żywych kwiatów
  4. Wielkanocne dekoracje na wiosnę
  5. Dekoracje wiosenne z rolek po papierze

Dekoracje wiosenne w przedszkolu: rzeżucha w jajku

Piękną dekorację wiosenną możesz przygotować ze skorupki jajek. Nieodłącznym symbolem wiosny jest rzeżucha oraz świeżo posiana trawa, dlatego idealnym pomysłem jest przygotowanie kreatywnej, minimalistycznej doniczki.

Najpierw przygotuj skorupki jaj. Staraj się rozbić je tak, aby były w miarę równe i aby można było wypełnić je w środku. Do każdej połówki skorupki włóż ziemię albo zwilżoną wodą watę. Następnie umieść w środku ziarenka rzeżuchy, trawy albo kiełków. Tak przygotowane doniczki umieść w słonecznym miejscu i codziennie zraszaj wodą. Wszystko to rób wspólnie to z dzieckiem, aby pokazać mu, że rośliny wymagają opieki i zaangażowania.

Kiedy posiana roślina zacznie kiełkować, stanie się piękną dekoracją parapetu, stołu czy półki w kuchni.

dekoracje wiosenne przedszkole diy

fot. Dekoracje wiosenne przedszkole/Adobe Stock, lithiumphoto

Dekoracje wiosenne do przedszkola: kwiaty w wazonie DIY

Jeśli chcesz przygotować kwiaty w wazonie, których nie trzeba będzie podlewać, z łatwością wykonasz go z papieru i kilku dodatków. Wykorzystaj też papierowy kubek oraz bibułę w różnych kolorach - najważniejszy będzie zielony na łodygę. Możesz też przygotować kawałki waty oraz farbki zamiast bibuły.

Kubek przetnij na pół i przyklej do brystolu - wazon gotowy! Następnie zwiń długi kawałek bibuły w cienki rulonik i przyklej kilka sztuk do papieru w taki sposób, aby powstały łodygi.

Następnie z bibuły lub waty uformuj pąki kwiatowe i przyklej tuż obok łodygi. Następnie pomaluj "wazon" i - jeśli chcesz - kwiaty.

wiosenna dekoracja przedszkole

fot. Dekoracje wiosenne przedszkole/Adobe Stock, Birute

Dekoracje wiosenne do przedszkola z żywych kwiatów

Wiosna to idealny moment na to, aby wykorzystać pierwsze zielone liście i płatki kwiatowe. Możesz też wykorzystać suszone kwiaty, które w przedszkolu często przygotowuje się jesienią. Na kartce papieru przyklejcie wspólnie wybrane liście i kwiaty, a następnie dodatkowo udekorujcie wedle uznania. Świetnie sprawdzą się lekkie i delikatne ozdoby z bibuły, a także wykorzystanie farbek akwarelowych.

Możecie np. nabrać odrobinę farby na pędzel, a następnie skropić lekko kartkę w kilku miejscach. W ten sposób powstanie piękna dekoracja, która na pewno zawiśnie na tablicy talentów w przedszkolu.

wiosenne dekoracje na okna w przedszkolu szablony do druk

fot. Dekoracje na wiosnę do przedszkola/Adobe Stock, olga

Wielkanocne dekoracje na wiosnę

W przedszkolu dzieci chętnie przygotowują też dekoracje związane z Wielkanocą. Najlepiej wtedy sprawdzają się motywy zajączków i pisanek. Możecie wyciąć je z papieru lub przygotować ciekawe wyklejanki. Pracujcie dowolną techniką - niech maluchy puszczą wodze fantazji!

Tak przygotowane dekoracje można powiesić na cienkich nitkach i stworzyć kreatywną wiosenną girlandę lub przykleić na oknie.

dekoracje wiosenne przedszkole

fot. Wiosenne dekoracje w przedszkolu na Wielkanoc/Adobe Stock, MargJohnsonVA

Dekoracje wiosenne z rolek po papierze

Rolki po papierze toaletowym to prawdziwa skarbnica pomysłów. Możesz zrobić z nich dekoracje na każdą okazję, ozdoby choinkowe, a nawet laurkę na Dzień Mamy czy zabawki dla kota. Na wiosnę pomaluj je farbami w pastelowym kolorze i stwórz z nich np. zwierzątka - z tą porą roku mogą kojarzyć się pszczoły, biedronki, motyle oraz zajączki, ale możecie wybrać dowolne motywy.

Gotowe ozdoby będą pięknie wyglądać, kiedy zrobisz z nich girlandę albo ustawisz na stole w większej grupie - niech stworzą wspólnie niezwykłą kompozycję!

dekoracje wiosenne wiszące przedszkole

fot. Dekoracje wiosenne z rolek po papierze toaletowym/Adobe Stock, misskaterina

Czytaj także:
Jak zorganizować urodziny w przedszkolu?
Najpiękniejsze piosenki o wiośnie
Jak obchodzić Dzień Kobiet w przedszkolu?

Redakcja poleca

REKLAMA