POLECAMY

5 powodów, dla których rysowanie jest super!

Już rocznemu brzdącowi daj w łapkę kredkę. Rysowanie nie tylko jest fajną zabawą, ale także doskonale stymuluje rozwój smyka!
5 powodów, dla których rysowanie jest super! fot. Fotolia

1. Ćwiczy precyzję rączek

Rysowanie wymaga od smyka utrzymania kredki w dłoni. A to jest rewelacyjnym przygotowaniem malca do nauki jedzenia sztućcami, czy pisania długopisem!

2. Doskonali koordynację ruchowo-wzrokową

Dziecko podąża wzrokiem za kredką, skupia się na tym, co rysuje. Dzięki temu rozwija się u niego umiejętność koncentrowania uwagi na jednej rzeczy i koordynacja zmysłów.

3. Uczy kolorów

Na początku malec wybiera jeden kolor, ale szybko zaczyna używać innych i przy okazji uczy się nazw barw. Do tego kolory doskonale oddziałują na jego bogatą, dziecięcą wyobraźnię :)

4. Pobudza wyobraźnię i fantazję

Czerwona trawa, niebieskie włosy – kto powiedział, że wszystko musi być takie jak w rzeczywistości? Mały artysta każdy rysunek traktuje jako osobliwe dzieło sztuki, więc podążając za nim rób tak samo!

5. Pokazuje, co czuje maluch

Dziecięce rysunki to skarbnice wiedzy o tym, co siedzi w głowie malucha. Warto o nich z dzieckiem rozmawiać. I mieć się na baczności! Gdy któryś z rysunków cię zaniepokoi, możesz skonsultować jego treść z dziecięcym psychologiem - na wszelki wypadek.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)