POLECAMY

Jak wybrać pierwszą lalkę?

Jej wybór wymaga namysłu, bo odtąd ta zabawka będzie dziecku stale towarzyszyć. A w jego sercu pozostanie na zawsze!
Jak wybrać pierwszą lalkę? fot. Fotolia

Nie kupuj lali zbyt wymyślnej

Taka, która chodzi, pije, siusia czy mówi „mama”, małego dziecka wcale nie zachwyci, a co gorsza – ograniczy jego pomysłowość podczas zabawy. Także Barbie nie będzie najlepszym pomysłem, bo maluchy jeszcze nie potrafią się taką zabawką bawić. Zwróć też uwagę, by lalka nie była zbyt duża. W przeciwnym razie córeczce będzie trudno zabierać ją na spacer, nosić na rączkach, wozić w wózeczku itp.

2 w 1

Dla rocznego dziecka wybierz najlepiej szmaciankę, która jednocześnie może także pełnić rolę przytulanki. Dwulatce możesz już sprawić bobaska, którego dziewczynka będzie mogła myć, przewijać, karmić...

Na początek kup tylko jedną lalę

Dlaczego? Pociecha łatwiej się z nią wtedy zaprzyjaźni. Staraj się również zachęcać dziecko do zabaw w „mamusię i córeczkę”. Podaruj małej np. zabawkowe łóżeczko z pościelą i razem układajcie w nim dzidziusia do snu.

Własnej roboty

Posiadasz podstawowe umiejętności szycia? Spróbuj sama wykonać szmacianą lalę. Podpowiedzi, jak to zrobić znajdziesz w internecie. Zadanie jest prostsze, niż może się wydawać, a które dziecko nie pokocha lalki, w którą mama włożyła serce?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)