POLECAMY

Jak przygotować pokój dla alergika?

Alergia to istna plaga naszych czasów. Kiedy urządzamy pokój dla małego alergika musimy kierować się kilkoma zasadami.

Przed oddaniem pokoju do użytku przeprowadźmy gruntowny remont pomieszczenia. Na czas odnawiania najlepiej, żeby maluch wyjechał do babci, aby nie narażać go na wdychanie farb i różnego rodzaju chemikaliów, które podrażnianiają drogi oddechowe.

Do malowania ścian używaj farb akrylowych zamiast olejnych – są o wiele bezpieczniejsze. Jeśli dodatkowo malujesz futryny i framugi okienne kup do tego celu farbę wodną, która mniej uczula.

2-3 razy w tygodniu wycieraj podłogę na mokro, używając do tego celu ścierki. Mopy to siedlisko alergenów i bakterii, szkodliwych dla zdrowia Twojego dziecka.

Wybierając się nie kompletować sprzętów in przedmiotów gromadzących kurz np.: suszonych kwiatów lub wiklinowych pojemników. Książki trzymaj w zamkniętej biblioteczce, a ubrania składaj w szczelnie zamkniętych szafach. Poduszki i narzuty pierz co tydzień.

Dopilnuj by powietrze w pokoju nie było zbyt wilgotne. Zrezygnuj z nawilżacza lub suszenia prania w pokoju alergika. Roztocza lubią przebywać w wilgotnych pomieszczeniach.

Jeśli chodzi o materac, najlepszy jest piankowy lub lateksowy, owinięty w specjalny pokrowiec dla alergików. Wybieraj pościele z poliestrowo-silikonowym granulatem

Skorzystaj z szerokiej gamy środków roztoczobójczych dostępnych na rynku. Do szczególnie polecanych należą Allergoff i Acarosan.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)