POLECAMY

Jak postępować z dzieckiem z ADHD?

Zespół ADHD to prawdziwa plaga naszych czasów – oto kilka rad dla rodziców mających dziecko z ADHD.

Wymyślaj zabawy niewymagające wytężonej koncentracji, a znakomicie wykorzystujące energię zgromadzoną w maluchu. Naucz kilku kroków tanecznych brzdąca lub ułóżcie wspólnie puzzle.

Rozwijaj w dziecku umiejętność skupienia się i wzmożonej koncentracji poprzez zabawę w kolorowanie obrazków lub ułożenie zamku z klocków.

Usuń z otoczenia dziecka(szczególnie z miejsca, w którym się uczy i odrabia lekcje) wszelkie przedmioty, które mogą rozproszyć jego uwagę takie jak: zabawki, komputer czy telewizor – nie powinny stać w zasięgu jego wzroku. Niech w pokoju dziecka zapanuje porządek; wszystkie rzeczy powinny mieć swoje określone miejsce.

Podczas odrabiania lekcji lub w czasie wykonywania innej czynności rób dziecku przerwy – szczególnie wtedy, gdy zauważysz oznaki jego zniecierpliwienia.

Ważne jest, aby nawet po wykonaniu jednej, nieskomplikowanej czynności, chwalić malucha. To będzie dla niego doskonałą motywacją.

Szczególną uwagę zwróć na dietę malucha, niektóre produkty mają negatywny wpływ na koncentrację Twojego dziecka. Zaliczamy do nich słodycze i gazowane napoje.

Unikaj odwiedzania razem z dzieckiem miejsc, w którym jest wiele rozpraszających uwagę bodźców np.: centra handlowe lub zoo.

Dobrze jest poinformować przedszkolankę o problemach z zaburzeniami koncentracji naszego dziecka, tak, aby miała do malucha odpowiednie podejście.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)