Fajne prezenty na Dzień Dziecka - 17 pomysłów do 125 złotych

Fajne prezenty na Dzień Dziecka to takie, które pobudzają kreatywność. Wśród naszych propozycji znajdziesz malowanki po numerach, zestawy klocków do tworzenia biżuterii i książki.
Małgorzata Machnicka / 07.05.2021 10:48

Znalezienie fajnego prezentu na Dzień Dziecka to nie jest proste zadanie. Nie można przecież kupić pierwszej lepszej zabawki wystawionej na wystawie w sklepie!

Po pierwsze zastanów się, co lubi robić twoje dziecko, co je cieszy i w jaki sposób spędza najwięcej wolnego czasu, a potem poszukaj czegoś z dokładnie z tej kategorii - brzmi banalnie, ale z pewnością nie słyszałaś jeszcze o kreatywno-naukowych zestawach do tworzenia drzewek kryształowych czy mozaikowych wyklejankach!

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, postaw na kreatywne i rozwijające zabawki, gry czy książki. W naszym przeglądzie znajdziesz 17 propozycji fajnych prezentów na Dzień Dziecka w cenach od 39,90 zł do 125 złotych. 

Gry planszowe

W pierwsze gry planszowe mogą grać już 2-latki. Najlepszym pomysłem będą memory, które sprawdzą się również w późniejszych latach. „Pędzące żółwie" czy „Kociaki-Łobuziaki" ucieszą 5-latka, a starsze dzieci zachwyci Monopoly junior (jest nawet wydanie z Krainą Lodu!).

Gry planszowe rozwijają wyobraźnię, uczą refleksu i spostrzegawczości. Poza tym są rozrywką dla całej rodziny!

Książki na Dzień Dziecka

Stawiaj na serie książek - „Jaś i Janeczka" i „Krowa Matylda" sprawdzą się dla 3 i 4-latków, a kultowy „Pan Samochodzik" dla nieco starszych dzieci. Hitem są również książki-wyszukiwanki, które są w stanie zająć pociechę (razem z rodzicem) na długie godziny.  

Malowanie i tworzenie

Malowanki po numerach to doskonały pomysł na prezent dla młodego artysty. Świetnie sprawdzą się także sztalugi i ogromne zestawy z mnóstwem mazaków, kredek i pędzli. 

Jeśli twoja pociecha woli inne plastyczne zajęcia, zafunduj jej kreatywny zestaw mozaikowy, który polega na wyklejaniu obrazków różnokolorowymi piankami albo zestaw do tworzenia biżuterii - drewnianej lub z klocków lego.

Gadżety elektroniczne

Gadżety elektroniczne również rozwijają! I nie mamy tu na myśli nowego telefonu. Jeśli twoje dziecko kocha muzykę, kup mu bezprzewodowe słuchawki, a jeśli jest mistrzem sportu, postaw na smartwatch, który pozwoli mu mierzyć swoją aktywność.

Czytaj także:
Prezenty na Dzień Dziecka dla nastolatków
Pomysły na prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA