POLECAMY

Czy wiesz jak złagodzić kaszel u dziecka?

W przypadku dziecka kaszel jest szczególnie męcząca dolegliwością - przeszkadza w nauce i zabawie. Możesz pomóc swojemu dziecku złagodzić kaszel na dwa sposoby.
Czy wiesz jak złagodzić kaszel u dziecka? fot. Czy.wieszjak.pl

Kaszel suchy zwykle występuje w pierwszych 3-5 dniach choroby. Wirus, który jest przyczyną przeziębieniu, niszczy nabłonek dróg oddechowych i odstania receptory kaszlowe. Zaczyna męczyć nas kaszel szczególnie uciążliwy w nocy. W suchym kaszlu ulgę dają syropy, które hamują odruch kaszlowy i łagodzą podrażnienia błony śluzowej.

Kaszel wilgotny pojawia się zwykle w drugiej fazie infekcji. Gęsta, lepka, śluzowa wydzielina zalega wtedy w drogach oddechowych i utrudnia oddychanie.

Przy kaszlu mokrym: 1. Podłóż pod plecy dodatkową poduszkę - taka pozycja ułatwi mu oddychanie. 2. Podawaj dużo płynów - rozrzedzą zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę. 3. Oklepuj plecy - zwiń dłonie w łódkę i uderzaj nimi niezbyt mocno w plecy, omijając kręgosłup.

Przy kaszlu suchym: 1. Nawilżaj powietrze - rozwieś mokre ręczniki, włącz nawilżacz. 2. Wietrz pomieszczenie - świeże powietrze ułatwia oddychanie. 3. Podawaj syrop łagodzący suchy kaszel.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/4 miesiące temu
O maku nie słyszałam, żeby miał właściwości łagodzące kaszel. A fosidal jak najbardziej stosuję, bo to dla mnie najlepsza gwarancja, że choróbsko się nie rozprzestrzeni
/rok temu
A jak ze makiem? Moje dziewczyny słabo z piciem jakiegokolwiek syropu, duszą się a wypić nie. Osiwieć idzie, szukam takiego co by im smakował. Muszę wypróbować przy następnej okazji.
/rok temu
Na kaszel fosidal zdecydowanie najlepszy. Działa szybko nie tylko na objawy, ale przede wszystkim na przyczynę kaszlu, czyli stan zapalny. Ulga w kaszlu jest po nim naprawdę szybka
POKAŻ KOMENTARZE (12)