POLECAMY

Czy wiesz jak przekonać dziecko do okularów?

Jeśli okulista podczas badania wykryje u dziecka wadę wzroku, konieczne będzie noszenie okularów.
Czy wiesz jak przekonać dziecko do okularów?

Kiedyś noszenie przez dzieci okularów, uważano za niestosowne. Takie dziecko wyróżniało się spośród innych. Często narażone było na przezwiska i kpiny. Z czasem rodzice i dzieci zrozumieli, że noszenie okularów służy korekcie wady.

Przede wszystkim należy dziecku wyjaśnić konieczność noszenia okularów. Uświadomić, że dzięki temu jego wada wzroku nie pogłębi się, a podczas nauki odczuwać będzie większy komfort. Lepiej odczyta informacje z tablicy ,nie będzie popełniał  błędów podczas czytania i może uniknąć bólów głowy.

Jeśli nadal,mimo twoich argumentacji dziecko nadal nie chce nosić okularów, poproś znane tobie dziecko noszące okulary, żeby porozmawiało z twoją pociechą  o zaletach szkieł korekcyjnych. Możesz również odszukać wśród lubianych przez dziecko gwiazd te, które noszą okulary.

Do okulisty wybierz się razem z dzieckiem. Niech ono samo wybierze sobie oprawki okularów. Nie krzycz na dziecko, ale spokojnie przekonuj, że musi je nosić regularnie. Zaznacz, że oglądać telewizję może tylko w okularach.

Dzisiaj na rynku dostępne są szkła i ramki odporne na złamania. Dobrze jest mieć w domu drugą parę okularów dla dziecka.

Zobacz także: Czy wiesz jak przekonać dziecko do kąpieli?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)