POLECAMY

Czy wiesz jak nauczyć dziecko zachowania się w kościele?

Rodzicom trudno jest przewidzieć zachowanie dziecka w kościele podczas mszy. W obawie przed tym,że maluch nie będzie spokojny ,decydują się najczęściej na pozostawienie dziecka w domu. Jeśli jednak zabierasz malucha ze sobą do kościoła
Czy wiesz jak nauczyć dziecko zachowania się w kościele? fot. fot. Fotolia

postaraj się zająć miejsce blisko wyjścia. Ułatwi to szybkie wyprowadzenie dziecka, kiedy jego zachowanie będzie zakłócać spokój innych ludzi.

Unikaj siadania ze swoim dzieckiem w pobliżu miejsca, w którym są już inne małe dzieci. W przeciwny razie  dzieci  wspólnie mogą skutecznie przeszkadzać.

Trzylatkowi  możesz mówić często o Bogu i Kościele. Naucz go prostej modlitwy lub zwrotkę pieśni. Kiedy  dziecko będzie mogło chociaż częściowo uczestniczyć we mszy ,będzie zainteresowane i nie poczuje się pominięte.

Jeśli dziecko  jest spokojne ,nie  okazuje zniecierpliwienia podczas mszy, zajmuj miejsce, z którego dziecko może obserwować rytuały wykonywane przez księdza.

 Możesz dla małego dziecka zabrać ze sobą ulubioną przekąskę lub butelkę z piciem. Jeśli nie będzie zainteresowane mszą, zajmie się przez jakiś czas jedzeniem.

Praktykuj regularne uczęszczanie do kościoła W ten sposób dziecko zapamięta,że musi chodzić do kościoła i uczestniczyć we mszy. .

W niektórych kościołach są miejsca do zabaw dla dzieci. Zaprowadź tam po mszy dziecko. Będzie to rodzaj nagrody za   poprawne zachowanie w kościele.  W drodze powrotnej do domu możesz również nagrodzić dziecko małym prezentem.

Zobacz także: Czy wiesz jak kontrolować dziecko w Internecie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)