POLECAMY

Czy wiesz jak bezpiecznie wykąpać dziecko w wannie?

Kąpiel może być przyjemnością, czasem nowych doznań i miłej zabawy. To bardzo ważne, by była także bezpieczna. Podpowiadam o czym pamiętać w trakcie kąpieli malucha w wannie.

W wannie bezpiecznie może być kąpane dziecko, które potrafi już pewnie siedzieć, samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy.

Zorganizuj dziecku bezpieczne miejsce do siedzenia w wannie. Pamiętaj, że może się ono łatwo się poślizgnąć, a to stanowi zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są specjalne krzesełka kąpielowe dla dzieci oraz antypoślizgowe maty do wyściełania dna wanny.

Zanim włożysz dziecko do wanny odpowiednio ją przygotuj – usuń niebezpieczne przedmioty, takie jak kosmetyki czy żyletki, z zasięgu rąk malucha.

Zgromadź także w pobliżu wanny wszystko co będzie ci potrzebne w kąpieli – myjkę, mydło, szampon, ręcznik zabawki i inne rzeczy, które mogą ci się przydać.

Nie wkładaj dziecka do wanny zanim nie sprawdzisz temperatury wody. Zanurz w wannie łokieć lub przegub ręki, gdyż twoje dłonie są mniej wrażliwe na temperaturę niż skóra dziecka. Woda powinna być przyjemnie ciepła, nie zimna, ale i nie gorąca.

Najważniejsza zasada to ta, żeby podczas kąpieli nie spuszczać dziecka z oczu ani na moment. Musi ono znajdować się nieustannie pod nadzorem dorosłego. Jeżeli z jakiegoś powodu musisz wyjść z łazienki zawsze zawijaj dziecko w ręcznik i zabieraj ze sobą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)