dziewczyna z telefonem fot. Fotolia

Dzwonisz za granicę? Ta informacja powinna cię ucieszyć. Już niedługo koniec z roamingiem!

Jest porozumienie w Unii Europejskiej!
dziewczyna z telefonem fot. Fotolia

Od czasu wejście Polski do Unii Europejskiej ilość połączeń w granicach strefy Schengen wzrosła kilkakrotnie. I nie ma się chyba czemu dziwić, bo wielu Polaków tłumnie zaczęło wyjeżdżać do krajów członkowskich, a co za tym idzie, częściej kontaktowali się z rodziną i bliskimi w kraju. Koszty roamingu przerażały wielu. Jak się jednak okazuje, już w czerwcu tego roku będziemy mogli zapomnieć o dodatkowych kosztach naliczanych za połączenia z telefonami komórkowymi za granicą.

Abonament, mix czy karta? Zobacz, którą opcję wybrać

Koniec abonamentu 

Komisja Europejska ustaliła w końcu stawki hurtowe, wg których będą rozliczać się operatorzy sieci komórkowych. Porozumienie było wyczekiwane już od dawna. Jak komentuje polski europoseł - Michał Boni, wprowadzenie tych stawek ma niezwykle ważne znaczenie. 

Komisja Europejska ustaliła, że stawki za roaming będą obniżane stopniowo co 5 lat. Niewielkie maksymalne stawki za połączenia i SMS-y za granicę zaczną obowiazywać od czerwca 2017. 

Ono jest kluczowe, jeśli od czerwca tego roku mamy mieć roaming tak jak w domu, gdy wyjeżdżamy za granicę i z punktu widzenia wszystkich operatorów jest istotne, jakie będą stawki maksymalne.
- europoseł Michał Boni

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)