Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

Recepta jest prosta - sprawdź, co musisz zrobić!
/ 09.01.2015 09:31

Rachunki za ogrzewanie mogą znacznie obciążyć nasz budżet. Kilkumiesięczna mroźna zima może sprawić, że wydamy na ten cel więcej pieniędzy, niż byśmy chcieli. Istnieje jednak łatwe rozwiązanie - sprawdź, jak płacić mniej za ogrzewanie.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu?

fot. Fotolia

1. Zasłaniaj okna

Okna to jedno z głównych źródeł utraty ciepła w mieszkaniu - nawet jeśli są bardzo nowoczesne i niezwykle szczelne. Wieczorem warto więc zasłaniać okna, np. za pomocą rolet. Dzięki temu więcej ciepła zostanie wewnątrz twojego domu!

2. Nie osłaniaj grzejników

Podczas gdy zasłanianie okien jest niezbędne do zachowywania ciepła w mieszkaniu, grzejniki nie mogą być niczym osłonięte. Jeśli masz w domu kaloryfer, który jest całkowicie zabudowany bądź zastawiony (np. szafą lub kredensem), najlepiej całkowicie go zakręcić.

3. Zakręć grzejnik

Nawyk zakręcania kaloryferów przed dłuższym wyjściem z domu jest bardzo pożyteczny! Namów do tego również pozostałych domowników, dzięki temu rachunki za ogrzewanie znacznie się zmniejszą. Grzejniki nie muszą przecież emitować ciepła w godzinach, w których ty i mąż jesteście w pracy, a dzieci w szkole.