Odżywki do brwi – co powinny zawierać, jak ich używać?

Odżywka do brwi poprawi ich kondycję po nadmiernej regulacji. Zagęści włoski, które przerzedziły się po hennie, po chorobie czy chemioterapii.
Joanna Futkowska / 08.06.2018 19:59

Starasz się wszelkimi sposobami zagęścić i wzmocnić brwi? Pozory gęstości pomogą ci stworzyć makijażowe triki, ale najlepszym sposobem na poprawę kondycji włosków jest dobrze dobrana odżywka. Dzięki niej brwi staną się mocne i naturalnie piękne! 

Twoje brwi wymagają korekty? Ten problem rozwiąże makijaż permanentny

Jakie składniki powinna mieć odżywka do brwi?

Odżywki do brwi zawierają składniki wzmacniające włoski i wspomagające ich wzrost. Najczęściej mają w swym składzie:

  • keratynę (budulec włosów, który je wzmocni),
  • regenerujące proteiny jedwabiu i pantenol,
  • nawilżający i wygładzający kwas hialuronowy,
  • wzmacniającą strukturę witaminę B5
  • zapobiegającą podrażnieniom alantoinę.

Bimatoprost - super składnik?

Odżywki na porost brwi wykorzystują najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej. Takim "super" składnikiem jest bimatoprost - substancja aktywna, uważana obecnie za jeden z najefektywniejszych związków pobudzających wzrost brwi. Efekty jego działania są spektakularne, ale...

Używaj go ostrożnie! Tak naprawdę bimatoprost to lek, stosowany w leczeniu jaskry. Ma wiele działań ubocznych. Jednym z nich jest właśnie wzrost rzęs. Inne są dużo mniej przyjemne. Jeśli w jakiś sposób ta substancja dostanie się do oka, może wywołać przekrwienie spojówek lub ich alergiczne zapalenie, swędzenie oczu, pogorszenie ostrości widzenia, ból, zaburzenia widzenia i wiele innych nieprzyjemnych skutków. Wprawdzie odżywki zawierają mniejsze niż lecznicze stężenie tego preparatu, lepiej jednak mieć się na baczności. 

Jak stosować odżywkę do brwi?

Najlepiej wieczorem, przed snem, po zmyciu makijażu. Nakładamy ją na skórę i włoski wzdłuż całej linii brwi lub tylko na obszary wymagające zagęszczenia. Żeby efekt kuracji był widoczny,  potrzeba minimum 3-4 tygodni.  

Więcej kosmetycznych hitówRewolucja w hybrydzie! Baza, top i kolor w jednym (!) produkcie
Kolor tego roku to fiolet. Miej go na oku!