Jak pozbyć się oponki? Zobacz, jak wyszczuplić brzuch!

cardio fot. Adobe Stock
Bardzo często u kobiet to właśnie w okolicy brzucha gromadzi się tłuszcz. Zobacz, jak skutecznie możesz się go pozbyć!
Agata Bernaciak / 26.07.2018 14:43
cardio fot. Adobe Stock

U kobiet - niezależnie od wieku - tłuszcz najczęściej gromadzi się na brzuchu, udach i ramionach. Pomogą go spalić ćwiczenia aerobowe. Musisz tylko wiedzieć, jakie zmiany wprowadzić w swoje życie!

Minimum wysiłku, maksimum efektu. Zobacz najlepsze ćwiczenia na brzuch!

Czy brzuszki są skuteczne?

Owszem są, ale tylko w sytuacji, w której nie posiadasz nadmiaru tkanki tłuszczowej nie tylko w okolicy brzucha, ale w ogóle. Kobiety z nadwagą bardzo często myślą, że ćwicząc dana partię mięśni, stracą nadmiar centymetrów właśnie w tym obszarze. Otóż są w błędzie!

Nasze ciało szczupleje z każdej partii w jednakowym stopniu zatem, jeśli chcesz schudnąć z okolicy brzucha, powinnaś trenować jednocześnie całe ciało. No chyba, że zależy ci jedynie na ujędrnieniu skóry - wtedy brzuszki całkowicie wystarczą.

Jak skutecznie pozbyć się brzucha?

Poza brzuszkami, które wzmocnią mięśnie brzucha, do treningu włącz również ćwiczenia aerobowe. To właśnie dzięki nim uda ci się spalić "oponkę", która ukrywa twoje mięśnie. Dzięki nim stracisz też centymetry w ramionach, udach i biodrach, a przecież o to chodzi!

Dodatkowo sporty aerobowe poprawiają kondycję, rozwijają układ krwionośny i dotleniają mięśnie, dzięki czemu lepiej się rozwijają. Trening kardio wyrównuje różnice w rozwoju partii mięśni, dzięki czemu pracują o wiele efektywniej. Jak widać zatem z treningu aerobowego płyną same korzyści!

Plan treningowy na płaski brzuch

poniedziałek – ćwiczenia aerobowe, min. 30 minut
wtorek – ćwiczenia mięśni brzucha
środa – odpoczynek
czwartek – ćwiczenia aerobowe (inne niż w poniedziałek), min. 30 minut
piątek – ćwiczenia mięśni brzucha
sobota – odpoczynek
niedziela – długi spacer lub jazda na rowerze

Co jeszcze pomoże w walce o płaski brzuch? Zobacz:5 najlepszych ćwiczeń na dolne partie brzucha. Dają spektakularne efekty!Dieta na płaski brzuch – efekty już po 7 dniach! (6 skutecznych trików)Jakie ćwiczenie pomoże w walce z boczkami? Podpowiadamy!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA