POLECAMY

Musisz to wiedzieć ZANIM zastosujesz dietę norweską (kopenhaską)!

Przeczytaj ten tekst uważnie przed podjęciem decyzji o odchudzaniu za pomocą diety kopenhaskiej! To ważne!
Barbara Dąbrowska / 4 miesiące temu

Dieta norweska (kopenhaska) od lat cieszy się ogromną popularnością, choć jest trudna w realizacji. Jaki jest tego powód? Szybka utrata masy ciała! Jakie są konsekwencje stosowania diety norweskiej (niektóre poważne dla zdrowia)? Co powinnaś o niej wiedzieć?

1. Dieta norweska (kopenhaska) jest bardzo niskokaloryczna

Jadłospis diety norweskiej dostarcza od 400 do 800 kcal na dobę. To znacznie poniżej zapotrzebowania zdrowej kobiety. Zastosowanie tak niskiej kaloryczności skutkuje spadkiem tempa przemiany materii. Dochodzi do obniżenia masy ciała, ale tylko niewielka część spadku to tkanka tłuszczowa. Na diecie kopenhaskiej tracisz dużą ilość płynów i spalasz masę mięśniową. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie diety kopenhaskiej pamiętaj, by pić minimum 2 litry płynów dziennie.

2. Dieta norweska (kopenhaska) jest niedoborowa

Nie ma fizycznej możliwości, by w tak niskiej kaloryczności zmieścić odpowiednią ilość składników pokarmowych i odżywczych. Dieta kopenhaska jest szalenie niedoborowa, dlatego nie powinnaś stosować jej częściej niż raz w roku. Najlepiej w ogóle z niej zrezygnuj. Umów się z dietetykiem, który zaplanuje indywidualnie dopasowaną dla ciebie dietę.

3. Dieta norweska (kopenhaska) jest monotonna

Jesteś gotowa na dużą ilość kawy, jajek, sałaty, mięsa i grejpfrutów? Na tym właśnie bazuje dieta norweska. 14 monotonnych, powtarzalnych dni. Część osób po zastosowaniu diety kopenhaskiej przez długi czas nie może nawet patrzeć na te produkty.

4. Dieta norweska (kopenhaska) wywołuje efekt jo-jo

Gwałtowny spadek masy ciała i zwolnienie temat przemiany materii zawsze skutkuje efektem jo-jo. Niektórzy po zakończeniu diety norweskiej tyją więcej niż udało im się zrzucić. Gra „niewarta świeczki”.

5. Dieta norweska (kopenhaska) może być niebezpieczna

Ta dieta u zdrowych osób wywołuje znaczne osłabienie, zawroty głowy, a nawet omdlenia. Dieta norweska jest szczególnie niebezpieczna dla osób z insulinoopornością, czy cukrzycą typu II, bo może prowadzić do obniżonego stężenia glukozy we krwi, czyli tzw. hipoglikemii. Najpoważniejszym powikłaniem hipoglikemii jest śpiączka.

Więcej o dietach odchudzających:
Te popularne diety co roku rujnują twój metabolizm. Stosowałaś je?
Ile kalorii spożywać na diecie redukcyjnej? Zobacz, jak obliczyć!
Rodzaje diet – czy to się w ogóle da policzyć? Wybierz dobrze!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Wiele osób zastanawia się nad tym jak najlepiej pozbyć się nadwagi. Ja postanowiłam zastosowac Slimunox i udało się. Po 3 miesiącach bez problemu wchodzę w 38 (startowałam z dużego 42-mniejszego 44)
/4 miesiące temu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!
/4 miesiące temu
Moim zdaniem jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadwagi, jest zastosowanie obok diety, zastosowanie odpowiedniego suplementu. Sama zastosowałam Slimunox, z którego jestem bardzo zadowolona. W końcu trafiłam na suplement który działał dokładnie tak jak go opisał producent
POKAŻ KOMENTARZE (1)