POLECAMY

Spalacze tłuszczu: kompletny przewodnik! Jak działają spalacze tłuszczu?

Czym są spalacze tłuszczu, jaki jest ich podział, jak działają? Które spalacze tłuszczu są najlepsze właśnie dla ciebie? Zobacz nasz komplety przewodnik po spalaczach tłuszczu.
/ 5 miesięcy temu
Spalacze tłuszczu: kompletny przewodnik! Jak działają spalacze tłuszczu? fot. Fotolia

Żyjemy w epoce komputerów, gier wideo i ciągle rozwijającej się technologii. Jesteśmy coraz bardziej zajęci i bardziej otyli niż kiedykolwiek! Potężne koncerny wydają w sumie BILION dolarów rocznie w poszukiwaniu „cudownej pigułki”, która spowoduje, że w bardzo szybkim czasie schudniesz bez żadnego wysiłku, ćwiczeń i diety. Na ludzi którzy oczekują tak oszałamiających i nierealnych rezultatów czyhają różne firmy, które w swoich reklamach oferują takie efekty, dzięki swojemu „cudownemu ziołu, substancji chemicznej, czy innemu przyrządowi….”. Za jedyne 199,99! Odchudzanie nie jest takie proste!

Nie traćcie swojego cennego czasu i/lub pieniędzy! Nieważne czy właśnie zostałaś mamą, czy po prostu przybrałaś za dużo podczas wakacji, czy chcesz stać się "fitnesską" chcącą startować w zawodach i znaleźć się na okładce czasopisma. 

Większość ludzi szuka suplementów spalających tłuszcz, które jak za sprawą magicznej różdżki, usuną z ich organizmu wszelką niechcianą tkankę tłuszczową, bez wysiłku. Nie tak funkcjonuje ludzkie ciało!

Nawet najbardziej efektywne spalacze tłuszczu wymagają stosowania diety, odpowiedniego wyważenia węglowodanów, białek i tłuszczów oraz aktywności fizycznej/sportowej.

Spalacz tłuszczu może zwiększać poziom energii, stymulować metabolizm poprzez regulację poziomu hormonów tarczycy, czy też tłumić apetyt. Niektóre z nich robią to wszystko na raz. Poznaj różne typy spalaczy tłuszczu i przekonajmy się jak działają.

Termogeniki

Termogeniki są suplementami mającymi w składzie zioła i substancje chemiczne podwyższające temperaturę ciała, a co za tym idzie przyspieszające metabolizm. 

Jednym z najbardziej znanych termogeników w całym kulturystycznym świecie jest związek ECA składająca się z efedryny, kofeiny i aspiryny (efedryna jest już obecnie nielegalna!). ECA jest najczęściej używany podczas „wycinki” przygotowującej kulturystę do zawodów, czyli pozbycia się tłuszczu i wyeksponowania znajdujących się pod nim mięśni, aby je odpowiednio zaprezentować na pokazie kulturystycznym. Dotyczy to również fitnessek i innych osób będących podczas programu intensywnej utraty tłuszczu. Preparat ten jest także spożywany w czasie treningu cardio w celu wzmożenia pocenia i zintensyfikowania treningu.

Te 4 sygnały świadczą, że tracisz mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. Uważaj, by nie stać się skinny fat!

Bardzo ważne jest, aby w czasie dni kiedy używamy efedryny kontrolować spożycie kofeiny. Należy brać pod uwagę, że efedryna, podobnie jak kofeina, powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Połączenie tych dwóch substancji w zbyt wysokich dawkach, może prowadzić do poważnych problemów z nadciśnieniem.

Na rynku znajdują się inne termogeniczne spalacze tłuszczu powodujące bardzo zbliżone efekty do efedryny, jednak pozbawione tylu skutków ubocznych. Jest to kofeina, synefrina HCL, johimbina i inne stymulatory pracujące tak samo dobrze jak klasyczny związek „ECA”.

Suplementy oddziaływujące na tarczycę

Tarczyca jest odpowiedzialna za regulację tempa metabolizmu. Metabolizm składa się z wszystkich chemicznych procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Jest to bardzo ważne zjawisko, jeśli chodzi o nasze przyrosty tkanki tłuszczowej. Wiele osób tłumaczy swoją obecną (niechcianą) formę złym metabolizmem. Czy nie było by miło jeśli znalazł by się suplement dający kopniaka twojemu metabolizmowi?

Są suplementy, które mogą zrobić to za ciebie! Najbardziej popularnymi składnikami znajdującymi się w tego typu suplementach spalających tłuszcz są guggulsterony i pochwiatka.

Guggulsterony

Gugulsterony są etylizowanym ekstraktem żywicy drzewa znajdującego się w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu. Aktywują enzymy lipolityczne (czyli białka, które pośredniczą w rozpadzie komórek tłuszczowych),  podwyższają poziom hormonu T3 poprzez zwiększenie przemiany hormonu T4 na T3 w obrębie wątroby.

Masz chorobę Hashimoto? Zobacz 5 suplementów, które mogą ci pomóc!

Guggulsterony zwiekszają poziom T3 u zwierząt. T3 jest końcowym produktem konwersji hormonu T4, który pochodzi z tarczycy. Zwiększanie poziomu hormonów tarczycy powoduje spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej i zmniejsza magazynowanie w organizmie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

Jeśli dieta będzie opierała się tylko i wyłącznie na obcięciu dostarczanych kalorii, organizm odpowie niższym poziomem T3, a co za tym idzie zmniejszy tempo metabolizmu. Jednakże, jeśli poziom T3 zostanie podniesiony, to w połączeniu z redukcją spożywanych kalorii, nastąpi dużo bardziej efektywna utrata tkanki tłuszczowej.

Przykłady wyżej opisanych spalaczy:

  • UNIVERSAL - Animal Cuts
  • SAN - Tight

Jakie węglowodany jeść, by nie tyć?

Blokery węglowodanów

To suplementy, w których składzie znajdują się substancje utrudniające organizmowi uwalnianie enzymu odpowiedzialnego za trawienie węglowodanów złożonych. Jeśli węglowodany nie mogą się rozłożyć, nie mogą być zaabsorbowane przez organizm i odłożone w postaci tłuszczu. 

Przykłady wyżej opisanych spalaczy:

  • BSN - Cheater's Relief

Blokery tłuszczów

Najbardziej popularnym składnikiem w suplementach blokującym wchłanianie tłuszczów z pokarmu jest chitosan. Chitosan wiąże się w komórką tłuszczu zanim organizm zdąży go wchłonąć. Substancja ta może złapać siedmiokrotnie więcej komórek tłuszczu niż sama waży. 

Przykłady wyżej opisanych spalaczy:

  • BSN - Cheater's Relief

Hamujące apetyt

To suplementy, które zmniejszają potrzebę jedzenia, hamują apetyt i uczucie głodu fizjologicznego.

Przykłady wyżej opisanych spalaczy:

  • MAN – Scorch
  • NOW – Mega Hoodia

Blokery kortyzolu

Żyjemy w ciągłym stresie, nasze ciało uwalnia hormon stresu – kortyzol. W organizmie kortyzol zwiększa apetyt i magazynowanie tłuszczu. To znaczy, że będąc pod wpływem stresu, podwyższona ilość kortyzolu w organizmie „mówi” mózgowi, że jest głodny. Jednocześnie nasze komórki tłuszczowe starają się zmagazynować tak dużo tłuszczu, jak tylko potrafią.

List do redakcji: „Od lat nie mogę schudnąć. Myślałam, że to przez niedoczynność tarczycy. Problemem okazał się jednak kortyzol..."

Inne produkty

Wśród popularnych spalaczy tłuszczu są inne, które również posiadają zadowalające efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednym z takich produktów jest pyruvate. Oprócz korzyści wynikających ze spalania tkanki tłuszczowej, puryvate przyspiesza transport glukozy i protein do komórek mięśniowych. To pomaga zwiększyć intensywność treningów. Środek ten działa poprzez zwiększenie ilości ATP(adenozynotrójfosforan), który jest uniwersalnym przenośnikiem energii w organizmie.

Kolejną pomocą w walce z tkanką tłuszczową może okazać się CLA. To naturalny kwas linolowy występujący w mięsie oraz produktach mlecznych, w bardzo małych dawkach. Preparaty zawierające CLA są szczególnie zalecane kobietom walczącym z cellulitem. Udowodniono, że CLA pomaga budować tkankę mięśniową, redukować tkankę tłuszczową.

Zajrzyj do naszego działu Zdrowe odżywianie!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/4 miesiące temu
Najlepiej stosować zbilansowaną dietę, ja ostatnio pije koktajle odchudzające i schudłam już 4 kg. Przepisy biorę z bloga fitynka.pl
/4 miesiące temu
zamiast spalaczy zmienić dietę jeśli nie chcemy efektu Jojo ! ja od kiedy zaczęłam biegać, zmieniłam dietę czuję się zdrowsza no i 1,5 miesiąca 6 kg mniej :) pierwszym produktem na mojej liście zakupowej były nasiona konopne , białko konopne i herbata z konopi . pierwsze wrażanie co do nasion - i co ja z nimi zrobię? jak i z czym je jeść? poczytałam, popytałam, jestem mistrzynią budyniów z nasion i batonów energetycznych po treningu. kupuję produkty konopne tj mąkę kołacz konopny miód konopny z CBD tutaj: konopiafarmacja pl naprawdę dużo idzie przygotować z tych produktów i wszystko naturalnie i zdrowo !!
/4 miesiące temu
dobrymi tabletkami okazały się dla mnie akurat Fitatten. Stosowałam je nie przerwanie przez 3 miesiące. Tyle trwa pełna kuracja. Początek słaby ale koniec genialny. Spadek wagi bliski 15kg po pełnej kuracji
POKAŻ KOMENTARZE (8)