POLECAMY

Toksoplazmoza - wyniki badań

Półtora roku temu moje wyniki badania na toksoplazmozę wskazywały na przebytą chorobę ( IgG +, IgM -). Miesiąc temu zrobione badania wskazują na to, że toksoplazmozy nigdy nie miałam (IgG -, IgM -).

Toksoplazmoza - wyniki badań

Półtora roku temu moje wyniki badania na toksoplazmozę wskazywały na przebytą chorobę (IgG +, IgM -). Miesiąc temu zrobione badania wskazują na to, że toksoplazmozy nigdy nie miałam (IgG -, IgM -). Co mam zatem o tym sądzić, czy powinnam powtórzyć badanie? Czy jest możliwe aby stracić nabytą wcześniej odporność (przecież przeciwciała IgG powinny pozostać we krwi przez całe życie)?

Aga
Przeciwciała IgG są obecne we krwi przez całe życie i chronią przed zarażeniem. Proponuję aby pani po raz kolejny wykonała badanie toxoplazma IgG ilościowo.  Przeciwciała IgG (późne) pojawiają się w krwi od drugiego do czwartego tygodnia od zarażenia. Przez kolejne 2-4 miesiące ich poziom szybko wzrasta. Później ich ilość we krwi powoli spada. Gdy utrzymują się one na stałym poziomie oznacza to, że zakażenie miało miejsce w przeszłości.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/3 lata temu
0,199S/CO
/5 lat temu
jestem 4 m-ce po poronieniu - igg 98,40 igm 1,2 ,cztery miesiące wcześniej w ciąży - igg 477,6 igm 1,0. Lekarz nie zalecił leczenia. Co robić?
/5 lat temu
Dodam, że awidność robiłam w ciąży i była wysoka tzn. 36%
POKAŻ KOMENTARZE (9)