Ciąża przy antykoncepcji hormonalnej?

Niedawno miałam okres, a ostatnie współżycie jakieś 3,5 tygodnia temu. Ostatnimi czasy jestem dość przemęczona.

Ciąża przy antykoncepcji hormonalnej?

Niedawno miałam okres, a ostatnie współżycie jakieś 3,5 tygodnia temu. Ostatnimi czasy jestem dość przemęczona, mam nudności, problemy z załatwianiem (rozwolnienie) oraz brak apetytu. Czy pomimo okresu mogę być w ciąży? Czy opisane objawy mogą być ubocznymi antykoncepcji?


Agnieszka
Jeśli przyjmuje pani leki antykoncepcyjne to nie występuje u pani okres tzn. miesiączka. W przerwie siedmiodniowej występuje krwawienie z odstawienia. Leki antykoncepcyjne hamują owulację. Jeśli u pani wystąpiło krwawienie z odstawienia to nie ma podstaw do podejrzenia ciąży (oczywiście jeśli regularnie przyjmowała pani tabletki). Objawy, które pani przedstawiła mogą być skutkiem ubocznym stosowanej antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
Mimo wszystko w takich przypadkach radziłabym chodzić do lekarza. Różnie to bywa. Mam dwie koleżanki, które zaszły w ciążę biorąc tabletki. Jedna z nich poroniła. Właśnie dlatego nie biorę tabletek. Sprawdzam czy mam dni płodne (Tester Afrodyta) jesli tak to używam prezerwatyw, jeśli nie kochamy się do woli. I żadnych skutków ubocznych :)
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
Dobra decyzja. Szkoda dziecka, które w tej sytuacji nie jest nic winne. Obrałaś dobrą metodę swoją drogą. Póki co używam samych prezerwatyw, ale chyba zaopatrzę się w ten tester.
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
ja stosowałam antykoncepcję hormonalną i zaszłam w ciąże. mimo że wystąpiło krwawienie z odstawienia czułam że jest coś nie tak, ale dopiero drugi test wykazał że jestem w ciąży
POKAŻ KOMENTARZE (1)