Zajęcia dla dzieci: lekcje baletu

Pragniesz, aby twoja córeczka tańczyła w balecie? To trudne zadanie zarówno dla niej, jak i dla ciebie... Ale poświęcenie się opłaca!

Zajęcia dla dzieci: lekcje baletu fot. Fotolia

Dlaczego właśnie lekcje baletu?

Ten rodzaj tańca jest szczególnie atrakcyjny dla małych dziewczynek, nie tylko ze względu na charakterystyczne, piękne stroje i znane wszystkim baletki, ale także ze względu możliwość swobodnego wyrażania własnych emocji. Dzięki nauce tańca bardzo szybko rozwija się koordynacja ruchowa i gibkość ciała. Poza tym taniec stymuluje u dziecka rozwój wyobraźni, wrażliwość estetyczną oraz koncentrację i pamięć (z uwagi na konieczność zapamiętania wielu ruchów w układach choreograficznych).

Jak przeprowadzane są lekcje baletu?

Podczas lekcji maluchy poznają terminy pochodzące z języka francuskiego, które określają poszczególne figury w tańcu. Poza tym duży nacisk kładziony jest na rozciąganie mięśni (dzięki temu równomiernie się rozwijają) oraz naukę krótki choreografii wprowadzających do tajników tańca klasycznego.

Jak rozwijać pasje dziecka?

Kiedy zapiać dziecko na lekcje baletu i jaki jest tego koszt?

Najlepiej zapisać dziecko jak najwcześniej. Zwykle dziewczynki zaczynają uczęszczać na zajęcia od 4 roku życia. Koszt takiej nauki wynosi zwykle od 150 do 250 zł miesięcznie (zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu).
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/miesiąc temu
Balet, to dobry wybór. Wiem to z własnego doświadczenie. Córkę zapisałam do Di Somma Dance, w którym niesamowicie bawi, dobrze rozwija i być może spełnia się jako mała dziewczynka i przyszła baletnica