Oryginalne pisanki

Zastanawiasz się, jak ozdobić jajka? Oto kilka pomysłów, których efekt będzie zniewalający, a który osiągniesz razem ze swoim smykiem.

Oryginalne pisanki
W guziczki
Wydmuszki pomalujcie pastelowymi cieniami do powiek w kremie. Następnie naklejcie na nie (np. pistoletem do klejenia na gorąco) pasujące kolorystycznie guziczki zakupione w pasmanterii, o najróżniejszych kształtach, kolorach i wielkościach.

Pasujące do świątecznej zastawy
Wydmuszkę połóż na kieliszku do jaj. Narysuj flamastrem ornamenty podobne do tych zdobiących skandynawską ceramikę lub tą z Cepelii. Powieś pisankę na wstążce.
Jak poznać czy dziecko ma problemy w szkole?

Jak wydzieranka
Pomaluj wydmuszki farbkami do jaj. Dwie czyste wydmuszki pokrusz. Pomagając sobie pęsetą, oklejcie wydmuszki skorupkami. Używaj kleju typu kropelka.

Pisanki jak złoto
Delikatnie oblej pisanki klejem i obsyp brokatem z każdej strony. Najlepiej prezentuje się jego złoty kolor, bowiem jest najbardziej zbliżony do barwy skorupki jajka.

Kolory krepiny
Zamocz w wodzie krepinę w wybranym kolorze. Następnie owiń nią jajko z każdej strony (może być pogięta). Pozostaw do wyschnięcia. Dzięki temu skórka jajka zabarwi się, a powierzchnia wzorów będzie nierówna.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)