Czy wiesz jak przekonać dziecko do okularów?

Jeśli okulista podczas badania wykryje u dziecka wadę wzroku, konieczne będzie noszenie okularów.

Kiedyś noszenie przez dzieci okularów, uważano za niestosowne. Takie dziecko wyróżniało się spośród innych. Często narażone było na przezwiska i kpiny. Z czasem rodzice i dzieci zrozumieli, że noszenie okularów służy korekcie wady.

Przede wszystkim należy dziecku wyjaśnić konieczność noszenia okularów. Uświadomić, że dzięki temu jego wada wzroku nie pogłębi się, a podczas nauki odczuwać będzie większy komfort. Lepiej odczyta informacje z tablicy ,nie będzie popełniał  błędów podczas czytania i może uniknąć bólów głowy.

Jak wychować córkę na kobietę spełnioną?

Jeśli nadal,mimo twoich argumentacji dziecko nadal nie chce nosić okularów, poproś znane tobie dziecko noszące okulary, żeby porozmawiało z twoją pociechą  o zaletach szkieł korekcyjnych. Możesz również odszukać wśród lubianych przez dziecko gwiazd te, które noszą okulary.

Do okulisty wybierz się razem z dzieckiem. Niech ono samo wybierze sobie oprawki okularów. Nie krzycz na dziecko, ale spokojnie przekonuj, że musi je nosić regularnie. Zaznacz, że oglądać telewizję może tylko w okularach.

Dzisiaj na rynku dostępne są szkła i ramki odporne na złamania. Dobrze jest mieć w domu drugą parę okularów dla dziecka.

Zobacz także: Czy wiesz jak przekonać dziecko do kąpieli?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)