Czy wiesz jak bezpiecznie wykąpać dziecko w wannie?

Kąpiel może być przyjemnością, czasem nowych doznań i miłej zabawy. To bardzo ważne, by była także bezpieczna. Podpowiadam o czym pamiętać w trakcie kąpieli malucha w wannie.

W wannie bezpiecznie może być kąpane dziecko, które potrafi już pewnie siedzieć, samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy.

Zorganizuj dziecku bezpieczne miejsce do siedzenia w wannie. Pamiętaj, że może się ono łatwo się poślizgnąć, a to stanowi zagrożenie dla jego bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są specjalne krzesełka kąpielowe dla dzieci oraz antypoślizgowe maty do wyściełania dna wanny.

Jak rozwijać pasje dziecka?

Zanim włożysz dziecko do wanny odpowiednio ją przygotuj – usuń niebezpieczne przedmioty, takie jak kosmetyki czy żyletki, z zasięgu rąk malucha.

Zgromadź także w pobliżu wanny wszystko co będzie ci potrzebne w kąpieli – myjkę, mydło, szampon, ręcznik zabawki i inne rzeczy, które mogą ci się przydać.

Nie wkładaj dziecka do wanny zanim nie sprawdzisz temperatury wody. Zanurz w wannie łokieć lub przegub ręki, gdyż twoje dłonie są mniej wrażliwe na temperaturę niż skóra dziecka. Woda powinna być przyjemnie ciepła, nie zimna, ale i nie gorąca.

Najważniejsza zasada to ta, żeby podczas kąpieli nie spuszczać dziecka z oczu ani na moment. Musi ono znajdować się nieustannie pod nadzorem dorosłego. Jeżeli z jakiegoś powodu musisz wyjść z łazienki zawsze zawijaj dziecko w ręcznik i zabieraj ze sobą.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)