POLECAMY

Najdroższe rasy psów - top 10

Okazuje się, że najlepszy przyjaciel człowieka może być mu bardzo drogi i to dosłownie! Kierując się rasą psa, należy wziąć po uwagę szereg czynników, jednym z nich jest również ich, niekiedy zaskakująca, cena. Oto awangardowe pieski, które mogą nas słono kosztować.

Okazuje się, że najlepszy przyjaciel człowieka może być mu bardzo drogi i to dosłownie! Kierując się rasą psa, należy wziąć po uwagę szereg czynników, jednym z nich jest również ich, niekiedy zaskakująca, cena. Oto awangardowe pieski, które mogą nas słono kosztować.

Najdroższe rasy psów - top 10

Fot. inetgiant, smartlivingnetwork.com

Przedstawiamy listę bardzo popularnych psów, których historia rasy sprawiła, iż zyskały na cenie. Posiadanie takiego pieska wymaga od nas nie tylko zasobności portfela, ale również odpowiedniej wiedzy na temat hodowli psa oraz odpowiedniego podejścia do poszczególnej rasy.
Po większości z nich możemy się spodziewać dużej inteligencji, elitarności i niezwykłej urody.

Pamiętajmy jednak, że wybierając psa należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem - pies to nie zabawka!

Jak każde rasowe psy potrzebują dużo uwagi, cierpliwości, systematycznego zainteresowania oraz szczególnej pielęgnacji. To wszystko sprawia, że nie są to pieski dla każdego - nie tylko ze względu na swoją wygórowaną cenę.

Oto najdroższe rasy psów oraz ich krótka i często bardzo ciekawa charakterystyka:

 

Mastif  tybetański

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 7000 zł

To faworyt w rankingu najdroższych psów świata. Warto wspomnieć, iż to bardzo rzadka (ponoć zostało jedynie 100 osobników czystej krwi) i stara tybetańska rasa, która wymaga wiele zainteresowania i poświęcenia. Wymagają systematycznego i solidnego szczotkowania oraz zbilansowanych posiłków. Tym bardziej, że dorosłe osobniki mogą ważyć od 60kg do nawet 110kg! Te łagodne olbrzymy, przyzwyczajone do suchego i wilgotnego klimatu, są psami obronnymi, doskonale nadającymi się do pilnowania posesji.

Mastif  tybetański

Fot. greatdogsite, chennai.olx.in, cutepuppiesforsale.net, nikki305.com

 

Rosyjski Toy

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 5000 zł.

Te maleństwa to najdroższe psy w Polsce. Są niesamowicie popularne (choć rzadko spotykane), drogie i niestety mocno chorowite. Ta mała i niezwykle elegancka rasa charakteryzuje się bujnym temperamentem, przywiązaniem do właściciela i dużą radością. Powstał na skutek skrzyżowania małych pinczerów i terierów, dlatego to piesek z charakterkiem.

Rosyjski Toy

Najdroższe rasy psów - top 10

Fot. greatdogsite, flickriver, hope4dogs.blogspot. com

 

Pomeranian -  piesek Boo

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 1500 - 7000 zł.

Oto pieski z rodziny szpiców, które swoim pierwotnym wyglądem zbliżone są do lisa. Dziś biją rekordy popularności na całym świecie. Ich charakterystyczna uroda sprawiła, że zyskała na wartości dzięki metamorfozie (charakterystycznemu przystrzyżenia futerka) w wyniku czego staje się małym i niezwykle uroczym (często niestety wystylizowanym ) - misiem!

Pieski te są zawsze uważne, ruchliwe i niezwykle oddane swemu właścicielowi. Są bardzo pojęte i łatwe do wyszkolenia. Niestety mają przejawy agresji oraz niekiedy bojaźliwości, dlatego wymagają cierpliwego właściciela.

piesek Boo

Najdroższe rasy psów - top 10

Fot. justinbieberfanfiction, caesmania, cutepuppies.net, errwee, weruletheinternet. com

 

Basset

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 2800 zł

Rasę tę sprowadzono do Anglii w roku 1874 roku i kojarzone są z luksusowością i elitarnością. Pierwotnie pies tej rasy był cenionym tropowcem, używanym do polowań na zające. Mimo, iż charakteryzuje się cechami typowymi dla psa myśliwskiego, dziś trzyma się go głównie dla jego urody i specyficznego wdzięku - jako psa modnego i awangardowego. Jest z natury upartym psem myśliwskim. Zaletami jego są wytrwałość, odwaga i karność. Jest odporny, wierny i oddany.

Basset

Najdroższe rasy psów - top 10

Fot. toptenz.net, hunde-tierfotografie.de, gotpetsonline, fulaninha-entretenimentos.blogspot, bigdave.com

 

Pirenejski pies górski

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 2500 zł

To masywna i bardzo łagodna rasa, która swoją sławę zawdzięcza bardzo silnie wyrażonym cechom swego charakteru - jest wspaniałym stróżem i opiekunem ludzi, nie bojącym się pracy w trudnych warunkach. Nie straszna mu niska temperatura czy śnieg. Jest wspaniałym obrońcą i wiernym, czułym kompanem człowieka. Ten bardzo inteligentny i intuicyjny pies, wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, dużej dawki ruchu oraz zbilansowanej diety.

Najdroższe rasy psów - top 10

Pirenejski pies górski

Fot. ebayclassifieds, earthmagicrarebreedsandcraft.weebly, gallery2dogs, animal.discovery, mindjunks, pulpconnection.net.com

 

Wilczarz irlandzki

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 2900 zł

Rasa zaliczona do chartów, wyhodowana w Irlandii do polowań na jelenie i wilki. Mimo swojej nie do końca atrakcyjnej maści, jest wyjątkowo drogi ze względu na status "arystokracji" oraz fakt, iż w końcowych latach XIX wieku wilczarz został uznany za rasę wymarłą, a do dziś pozostało jedynie kilka zachowanych linii, które były spokrewnione w różnym stopniu z dawnym typem charta irlandzkiego. Przedstawiciele tej myśliwskiej rasy hodowani były nielicznie przez możnych ze względu na historię oraz charakter rasy, która była symbolem statusu społecznego ich rodów.

Najdroższe rasy psów - top 10

Wilczarz irlandzki

Fot. awnatio, animal.discovery, dailypuppy.com

 

Mastif francuski

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 1500 zł

Rasa uznawana za symbol elit. Niegdyś był psem myśliwskim, bojowym, obronnym i niezbędnym towarzyszem polowań. Dziś stał się psem rodzinnym i stróżującym. Mimo swojej postury i maści jest psem niezwykle łagodnym i towarzyskim. Podczas wychowywania trzeba zachować konsekwencję. Potrzebuje dużą ilość ruchu. Pies dla doświadczonych właścicieli.

Mastif francuski

Fot. everythingbestdogs.blogspot, anunturinelimitate.ro, yourpurebredpuppy.com

 

Pies Faraona

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 1900 zł

Te niezwykłe psy przypominają staroegipskie charty, których wizerunkiem ozdabiano ściany grobowców faraonów. Pieski te są niezwykle czujne, aktywne, rodzinne i bardzo posłuszne. Jest to stosunkowo rzadka rasa, która największą popularność w krajach skandynawskich. Są  bardzo przywiązane i dość serdeczne wobec swojej ludzkiej rodziny. Z drugiej strony, jest również niezależny, co w konsekwencji może mieć wyraz w upartości. Ma silny instynkt łowiecki.

Pies Faraona

Pies Faraona

Fot.  fallohide.dk, pedigreedatabase, piperbasenji.blogspot, ustomalta.wordpress.com

 

Cavalier King Charles Spaniel

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 1300 zł.

Oto kolejna niezwykła angielska rasa, która zyskała popularność dzięki "korzeniom" i swojemu carskiemu pochodzeniu. W przeszłości krzyżowane psy miały pozwolić na stworzenie reprezentatywnego pieska, których arystokracki wizerunek miał zdobić właścicieli oraz ich portrety. Efekty do dziś można podziwiać, tym bardziej, że pieski są pełne wdzięku, przyjazne wobec ludzi oraz otoczenia. Żywe, wesołe, pełne wdzięku, lubiące zabawę, przywiązane do członków rodziny, pozbawiine lęku i agresji - idealny towarzysz człowieka.

Najdroższe rasy psów - top 10

Najdroższe rasy psów - top 10

Cavalier King Charles Spaniel

Fot. fulaninha-entretenimentos.blogspot, dailypuppy, breederretriever, animal.discovery.com

 

Chow - chow

Cena za szczeniaka czystej krwi: od 2100zł.

Ten puchaty "lew" charakteryzuje się długą i grubą skórą, a jego odstraszająca postura i zawziętość, były ważną zaletą podczas polowań na wilki. Są to psy niezwykle spokojne i silne, ale wyjątkowo oporne na wszelkie szkolenia i tresury. Są bardzo uparte i nie lubią być do czegoś zmuszane. To pies spokojny, pełen godności i inteligentny. Bywa złośliwy - lubi dominować i udowadniać kto tu rządzi. Ich właściciel powinien być zdecydowany, konsekwentny, spokojny i opanowany.

Najdroższe rasy psów - top 10

Chow - chow

Fot. caesmania, ottawadogblog.ca, istock, hypeforgirls.blogspot.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (18)
/2 tygodnie temu
A gdzie Bichon frise? ceny z dobrej hodowli od 3 tyś za pieska i od 3,5 tys za suczke.
/4 miesiące temu
Nova Scotia Duck Tolling Retriever to mój pupil. Koszt za rasowego to 3000+
/5 miesięcy temu
Zły ranking nie ma tu Goldena a moja ciocia dała za niego 2000
POKAŻ KOMENTARZE (15)