POLECAMY

Tabletki na odchudzanie bez ściemy! Porady dietetyka

Jeśli oczekujesz prostego rozwiązania, szybkiego wskazania: bierz te tabletki, a schudniesz, to ten tekst nie jest dla ciebie! Możesz za to liczyć na sprawdzone, merytoryczne informacje.
Barbara Dąbrowska / 5 miesięcy temu
Tabletki na odchudzanie bez ściemy! Porady dietetyka fot. Fotolia

Tabletki na odchudzanie

Samo określenie tabletki na odchudzanie jest niewłaściwe. Piszemy o suplementach wspomagających odchudzanie. Niestety, zgodnie z polskim prawem, producent suplementów diety ma dość dużą swobodę w kreowaniu nowych produktów. Kto na tym traci? Ty! Tracisz przede wszystkim pieniądze i cierpliwość, czasem także zdrowie. Żeby zarejestrować suplement w Polsce, wystarczy do Głównego Inspektora Sanitarnego wysłać zgłoszenie o chęci wprowadzenia produktu. Dołączyć należy deklarowany skład i projekt ulotki. Tylko tyle! Nie trzeba przedstawiać badań dotyczących skuteczności składników, ani badań klinicznych (z udziałem ludzi). Suplement wspomagający odchudzanie jest środkiem spożywczym, czyli bliżej mu do chleba, niż leku.

Generuje to szereg konsekwencji dla klienta. Producenci suplementów diety mogą sprzedawać środki nieskuteczne, a zgodnie z przeprowadzonymi kontrolami, składy bywają bardzo różne od tych zapisanych na opakowaniu. Kupowanie suplementu diety na odchudzanie jest trochę jak hazard, nigdy nie wiadomo czy pomoże, wiadomo tylko tyle, że kosztuje…i to niemało!

Poznaj najskuteczniejsze na świecie spalacze tłuszczu!

Tabletki na odchudzanie na receptę

Lekiem, zarejestrowanym w Polsce, do wspomagania leczenia otyłości jest farmaceutyk blokujący częściowo wchłanianie tłuszczu z przewodu pokarmowego. Wiesz, jakie są efekty uboczne stosowania tego leku? Jeśli ściśle nie kontrolujesz zawartości tłuszczu w jadłospisie, możesz zaznać bardzo nieprzyjemnych, gwałtownych biegunek tłuszczowych.

Niektóre schorzenia utrudniają odchudzanie. Należą do nich między innymi niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, zespół policystycznych jajników i towarzysząca mu insulinooporność. Wtedy konieczne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego podstawowej choroby np. hormonów tarczycy, czy metforminy zwiększającej wrażliwość komórek na insulinę. W efekcie stosując dietę i aktywność fizyczną, w połączeniu z leczeniem, możliwe jest skuteczne obniżenie masy ciała.

Dobre, skuteczne tabletki wspomagające odchudzanie?

Zastanawiasz się zapewne, czy w związku z tym co napisałam są jakiekolwiek suplementy na odchudzanie, które mogą być skuteczne? Internet pełen jest opinii o tabletkach na odchudzanie. Na forach internetowych dziewczyny wymieniają się opiniami o kolejnym, skutecznym preparacie.

One pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę! 8 naturalnych spalaczy tłuszczu

Pamiętaj – nic nie wydarzy się po połknięciu magicznej tabletki! Podstawę odchudzania zawsze stanowi pełnowartościowa dieta i aktywność fizyczna. Jeśli ten zestaw obowiązkowy chcesz uzupełnić suplementem diety wspomagającym odchudzanie szukaj zaufanych firm. Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego możesz pobrać wykaz dostępnych na rynku suplementów diety. W raporcie można sprawdzić, czy dany suplement został zatwierdzony. czy prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

Pośród najskuteczniejszych składników tabletek na odchudzanie, o udowodnionym naukowo działaniu są:

  • błonnik pokarmowy – pęcznieje w przewodzie pokarmowym, powiększa swoją objętość i wpływa na sytość,
  • kofeina i jej pochodne (np. teina) – przyspiesza przemianę materii, nie jest wskazana dla osób nadwrażliwych na ten związek, nie można jej stosować w przypadku chorób układu krążenia,
  • fasolamina – związek częściowo utrudniający przyswajanie skrobi (obniża kaloryczność dania),
  • chrom – zmniejsza ochotę na słodycze stabilizuje gospodarkę węglowodanową.

Tych składników szukaj na opakowaniu. Bardzo ważne jest także, aby konsultować wprowadzenie suplementu wspomagającego odchudzanie z lekarzem zawsze wtedy, gdy przyjmujesz inne suplementy lub leki. Mogą one wchodzić w groźne interakcje.

Pomożemy ci schudnąć! Zobacz, jak zacząć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/4 miesiące temu
Są natomiast prawdziwe wspomagacze, do tego z badaniami nad ich skutecznością. I w takie warto inwestować, chociażby: zbijamywage.pl/przydatne-przy-odchudzaniu/green-barley-plus-najnowsze-rozwiazanie-na-odchudzanie
/4 miesiące temu
Polecam skorzystać z tej diety https://nedds24.pl/showthread.php?tid=2717
/4 miesiące temu
Według mnie najlepszą metodą na odchudzanie jest poznanie swojego organizmu i jego indywidualnych zapotrzebowań. Do takiego spadku kilogramów w bezpieczny sposób trzeba podejść indywidualnie. Bo przecież nikt z nas nie ma takiego samego organizmu. Przy pomocy badania genetycznego, można schudnąć. Też mi się wydawało to absurdalne więc próbowałam sama. Stosowałam diety, które zawsze były obarczone jo-jo, no i suplementy, które są nieskuteczne a z motywacją do diety bywa różnie. Każdy suplement kosztował mnie dwa razy drożej niż cena na opakowaniu ponieważ skutki uboczne o których nie mówi się zupełnie nic mogą zrujnować zdrowie a jest ono bezcenne. Po długim długim czasie postanowiłam powrócić do tematu badania genetycznego. Trafiłam do specjalistów, którzy zalecili realizację takiego badania. Wynik był po 4 tygodniach. Wyniki zdefiniowały moje nietolerancje pokarmowe i odstawiłam wszystkie produkty, które powodowały problemy z moją przemianą materii. Dzięki temu udało mi się schudnąć i wcale nie było to obarczone wyrzeczeniami . Sukces tkwi w poznaniu przyczyny tycia i jej wyeliminowanu a nie skupianiu się na objawie czyli dodatkowych kilogramach. Pani Dietetyk opracowała indywidualny plan żywieniowy na podstawie wyników badań i mój sukces to już -13kg ! Mój sukces zawdzięczam Fundacji Medycyny Stylu Życia. Każda osoba, która się do nich zgłasza zostaje otoczona bardzo indywidualną opieką. Serio. Jestem żywym dowodem na to że są skuteczni. Polecam to absolutnie każdemu. Kontaktować się można pod numerem 22 307 90 61! Spróbujcie się chociaż zapoznać z formą tej pomocy bo to nic nie kosztuje .
POKAŻ KOMENTARZE (4)