Polki.pl
kom. (2)

Brak snu u noworodka

Brak snu u noworodka

Mam malutkie dziecko, ma 10 dni, w nocy śpi ładnie ale za to w dzień nie może spać. Czy to jest wina tego, że się nie najada? Mam bardzo dużo pokarmu. A może to jest wina pękniętego obojczyka?

Ewa
Myślę, że problemem maluszka nie jest głód – jeśli ma pani prawidłową technikę karmienia, w pani piersiach jest pokarm i dodatkowo karmi pani maluszka na żądanie, to nie ma możliwości aby dziecko było głodne. Jednak 10-dniowe dziecko należy karmić w nocy kilka razy (nie powinno przesypiać całej nocy bez karmienia). Jeśli tak jest, proszę karmić maluszka w nocy. Proszę tak trzymać maluszka do karmienia aby własnym ciałem nie uciskać złamanego obojczyka. Złamany obojczyk raczej szybko się zrasta. Proszę ocenić czy dziecko w ciągu dnia nie jest zbyt ciepło ubrane, czy w pokoju jest odpowiednia temperatura (lato upał – przewietrzony pokój), czy nie ma trudności w oddawaniu stolca – mogą to być przyczyny utrudniające dziecku sen. Niektóre dzieci chętnie zasypiają na leżaczku – kołysce.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Noworodek

  • Ciemna wydzielina z pochwy u noworodka Ciemna wydzielina z pochwy u... U mojej 2,5 tygodniowej córki zauważyłem ciemno-brązową wydzielinę z pochwy.
  • Długość noworodka Długość noworodka Dwa dni temu moja córka urodziła ślicznego synka o wadze 3400g. Niepokoi mnie jednak jego długość,...
  • Dicoflor a zielonkawe stolce Dicoflor a zielonkawe stolce Mój miesięczny synek ma kupi flegmowate i troszkę zielone. Położna poleciła dicoflor.
  • Drzemki u noworodka Drzemki u noworodka Moją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu...

Skomentuj Brak snu u noworodka

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Brak snu u noworodka

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko