Dekoracje z warzyw i owoców - 15 inspiracji

Jak zachęcić dziecko do jedzenia owoców i warzyw? Podaj je w niecodziennej formie - dekoracji! Ozdobią każdy stół i sprawią radość najmłodszym!
Weronika Kwaśniak / 15.07.2014 10:56

Warzywa i owoce to skarbnica witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Można je jednak wykorzystać inaczej, przygotowując z nich fantazyjne dekoracje. Takie inspiracje cieszą oko, a potem można je z przyjemnością zjeść!

Warzywne lub owocowe elementy dekoracyjne mogą stanowić ozdobę przyjęcia - na pewno spodobają się gościom. To także interesujący pomysł na kolację we dwoje, aby pokazać ile serca i wysiłku włożyłaś w przygotowanie potrawy.
Dekoracje z warzyw i owoców mogą również stanowić zachętę dla małego niejadka - które dziecko nie skusi się na zjedzenie żabki wykonanej z jabłka lub uroczej z myszki z uszami z rzodkiewki? To także doskonałe uzupełnienie komunijnego menu! 

Dekoracje z warzyw i owoców - inspiracje

Do wykonania tego rodzaju dekoracji potrzeba właściwie tylko odrobinę wyobraźni i zdolności manualnych. Nie musisz mieć specjalistycznych przyrządów, wystarczy ostry nożyk. Najprostsze ozdoby mogą wykonać nawet dzieci - oczywiście, pod ścisłą kontrolą dorosłych i specjalnym nożem.

Sprawdź inne porady kulinarne:

Sprawdź 15 pomysłów na dekoracje z warzyw i owoców!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)