10 mało znanych warzyw i owoców

Niektóre z nich są mało popularne, inne stopniowo zostają zapomniane.

Pozornie może się wydawać, że moda dotyczy tylko ubrań, fryzur i wyposażenia naszych domów. Tak naprawdę jednak określone trendy da się odnieść właściwie do każdej dziedziny naszego życia - również do kulinariów. Potrawy, które jeszcze kilkanaście lat temu mogły być bardzo popularne, często stopniowo odchodzą do lamusa i stają się zapomniane.

10 zapomnianych warzyw i owoców

Warto odświeżać dawne smaki i przypominać sobie dania, które gotowały nasze babcie. W naszym przeglądzie przedstawiamy 10 zapomnianych warzyw i owoców, które warto polubić i wprowadzić do swojego menu! Niektóre z nich przestały być popularne, a jeszcze inne nigdy nie były - poznajmy więc mało znane pyszności.
Wszystkie są skarbnicą witamin i innych cennych składników. Mają również nietypowe, oryginalne smaki, które mogą wzbogacić aromat najprostszych potraw.

Sprawdź inne porady kulinarne:

Poznaj 10 zapomnianych warzyw i owoców!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
tylko tej morwy nie znam.Szkoda tylko że nie można kupić tych warzyw normalnie na targu czy w sklepie.Ja bym dodała jeszcze skorzenere i buraka cukrowego.
/4 lata temu
żal myślałem że jestem na kwejku!
/4 lata temu
Karczochy odkryłam z dwa lata temu. Mam wiele sprawdzonych przepisów, jeżeli kots jest zainteresowany, mogę się podzielić. Od niedawna karczochy kupuję na Lokalnym Rolniku, bo to zwyczajnie wygodne. Karczoch oprócz fajnego smaku pomaga na problemy związane np. z zespołem jelita wrażliwego. Naprawdę polecam to warzywo! :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)