"Różyczka" - mamy pierwszy zwiastun filmu

Gra uczuć między cenionym pisarzem, jego młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych. Robert Więckiewicz, Magdalena Boczarska i Andrzej Seweryn w trójkącie miłosnym.
/ 22.02.2010 16:10


Znany pisarz (Andrzej Seweryn) ma romans z dużo młodszą od siebie kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, intelektualista poślubia atrakcyjną “dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją silna namiętność i niebezpieczna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje, które mają skompromitować pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem powoli przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

„Różyczka”, Reżyseria - Jan Kidawa-Błoński, Scenariusz: Maciej Karpiński, Jan Kidawa-Błoński Dystrybucja filmu: Monolith Films, Premiera kinowa: 12 marca 2010
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/08.03.2010 16:41
Film wywarł na mnie głębokie wrażenie. Pierwszy raz siedziałam w kinie do końca aż do zniknięcia napisów końcowych. Wprawił mnie w refleksję i zadumę nad czasami w których przyszło żyć ludziom w latach 60-tych. Polecam, bo naprawdę warto.
/23.02.2010 15:36
Świetny film, ambitne kino. Warto!!!