Klątwa już na DVD

Horror "Grudge - Klątwa 2" zniknął już z kin. Teraz opowieść o japońskich duchach o długich, czarnych włosach straszy na DVD.
/ 13.07.2007 23:42
Horror "Grudge - Klątwa 2" zniknął już z kin. Teraz opowieść o japońskich duchach o długich, czarnych włosach straszy na DVD.

"Grudge" to seria filmów - najpierw japońskich, a potem amerykańskich - o klątwie ciążącej na wszystkich, którzy zbliżyli się do pewnego nawiedzonego domu. Dreszcze na ich (i widza) plecach wywołuje para duchów: kobieca zjawa o kruczoczarnych włosach i trupio blady chłopczyk.

Po temat sięgnęli uwielbiający przeróbki Amerykanie, którzy wyprodukowali dwie części "Klątwy". Goszcząca niedawno na polskich ekranach "Grudge - Klątwa 2" opowiada historię Aubrey Davis (Amber Tamblyn), która dowiaduje się od matki, że jej mieszkająca w Tokio siostra (grana przez Sarah Michelle Gellar bohaterka pierwszej części) trafiła do szpitala. Wybiera się w podróż do Japonii, by sprawdzić, co się stało. Na miejscu dowiaduje się o istnieniu klątwy, która dotknęła jej siostrę. Po jej tragicznej śmierci sama musi stawić czoła czarnowłosemu duchowi kobiety i towarzyszącemu mu koszmarnemu małemu chłopcu.

"Grudge - Klątwa 2"
"Grudge - Klątwa 2", reż. Takashi Shimizu. USA 2006.

Tagi: DVD, film, horror, kino