Gdzie jeździmy na wakacje zimą? fot. Fotolia.pl

Gdzie wyjeżdżamy zimą - poznaj najpopularniejsze kierunki

Poznaj najpopularniejsze kierunki
Karolina Kalinowska / 11.02.2016 14:54
Gdzie jeździmy na wakacje zimą? fot. Fotolia.pl

Polacy coraz chętniej podróżują. Co ciekawe, nie ograniczając się wyłącznie do lata. To właśnie mroźne miesiące coraz chętniej wykorzystujemy na egzotyczne podróże. Zobaczcie, jaki kierunki wybieramy najczęściej!

Egzotyka górą!

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki egzotyczne. Bangkok to jedna z najpopularniejszych destynacji, którą Polacy wybierają zimą. Nie odstraszają nas nawet dość drogie bilety lotnicze. Jednak w krajach takich jak Tajlandia czy Indonezja wydamy znacznie mniej niż np. podczas wyjazdu do Madrytu czy Londynu.

Krajami równie popularnymi co Tajlandia są Indie i Chiny. Bardzo chętnie wyjeżdżamy do Szanghaju, a w przypadku Indii sporym zainteresowaniem cieszy się południowa i północna część kraju. Niewątpliwie duże znaczenie ma tutaj cena biletów – wśród kierunków azjatyckich Indie należą do jednych z najtańszych. Na liście chętnie wybieranych zimą kierunków azjatyckich znajdziemy również Indonezję, Malediwy, Wietnam i Filipiny.

Amerykański sen

Jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków, są Stany Zjednoczone, a dokładniej Nowy Jork. W przypadku państw Ameryki Łacińskiej barierę do tej pory stanowiły bardzo wysokie ceny lotów. Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tę stronę świata. Wszystko dzięki lotom smart connection. To nic innego jak bardzo tanie loty z przesiadką. Dzięki temu można wyraźnie zaoszczędzić i pozwolić sobie na odwiedzenie wymarzonych miejsc. Z drugiej strony, chwalą sobie, że w drodze na przykład do Meksyku mogą zatrzymać się w Londynie i wykorzystać ten czas na przykład na zakupy.

Europa zimą? Gorące wyspy i ośnieżone stoki

Naszym najpopularniejszym zimowym kierunkiem w Europie, podobnie jak przez cały rok, pozostaje Londyn. Do stolicy Wielkiej Brytanii latamy często na dłuższy wypoczynek, ale i na weekend. Londyn jest przez nas wybierany prawie 2 razy częściej niż Paryż i 3 razy częściej niż Rzym.

Błogie lenistwo kontra aktywność

Jeżeli nie zwiedzamy, wybieramy narty, snowboard lub... wypoczynek na plaży. ­Do topowych miejsc wśród amatorów białego szaleństwa należy Bergamo – jako jedno z najtańszych. Wśród wysp, najpopularniejsze są Wyspy Kanaryjskie. Teneryfa, Gran Canaria czy Fuerteventura to miejsca, które nie są już dla nas bardzo egzotyczne, ale gwarantują świetny klimat i odpoczynek od mroźnej pogody. Lot na Wyspy Kanaryjskie nie trwa długo i nie kosztuje wiele.

Na podstawie informacji Fru.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż