piercing helix fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Piercing helix to miła odmiana, jeśli lubisz kolczyki w uszach

Helix to popularna metoda przekłuwania uszu. Polega na umieszczeniu kolczyka w chrząstce przy krawędzi.
Małgorzata Germak / 05.07.2019 10:18
piercing helix fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jeśli jedna lub dwie dziurki w płatkach uszu to dla ciebie za mało i szukasz czegoś więcej, mamy coś dla ciebie. Helix to ostatnio jedna z popularniejszych metod przekłuwania uszu. Nie jest skomplikowania ani zbytnio bolesna (w skali do 10 ból jest oceniany na 2-3), w miarę dobrze się goi, a daje wiele opcji na ozdabianie uszu.

Na czym polega piercing typu helix?

W tym rodzaju piercingu przebija się chrząstkę przy krawędzi małżowiny usznej. Jeśli chcesz mieć kolczyk w tej części ucha, na zabieg przekłuwania idź do profesjonalnego studia piercingu. Takiej dziurki nie powinno się robić pistoletem, bo rozrywa on delikatną tkankę. Rana przez to jest większa i gorzej się goi. Profesjonalny piercer zrobi to sterylną igłą. Będzie to zabieg mało bolesny i delikatniejszy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez POUR TOI JEWELRY (@pourtoijewelry)

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na piercing ciała

Jeśli zdecydujesz się na helix, masz do wyboru kilka rodzajów kolczyków. Może to być zwykłe kółko, labret, sztanga, podkówkę z kulkami albo kółko z kulką. Kolczyk powinien być też dostosowany wielkością do przekłucia.

Wybór kolczyków do ucha jest ogromny. Zobacz kilka propozycji idealnych do piercingu typu helix:

Pielęgnacja dziurki w uchu

Akurat piercing tej części ciała nie powinien sprawiać problemów w gojeniu. Przekłucie ucha typu helix goi się od kilku tygodni do 3 miesięcy. Jak o nie dbać?

  • Staraj się nie dotykać ucha i jak najrzadziej bawić kolczykiem
  • Przez pierwsze 2 tygodnie gojenia zmieniaj często poszewkę na poduszkę
  • Używając kosmetyków do włosów, uważaj, żeby nie dostały się do świeżej dziurki
  • Przemywaj ranę roztworem soli fizjologicznej

piercing ucha helix
fot. AdobeStock

Przekłucie ucha helix - cena

Koszt takiego piercingu nie powinien być o wiele droższy o tradycyjnej dziurki w płatkach uszu. W zależności od gabinetu helix kosztuje od ok. 60 zł w górę. Najczęściej w cenie jest już pierwszy kolczyk. Przed zabiegiem piercer powinien wytłumaczyć, co cię czeka krok po kroku, a na koniec doradzić, jak bać o miejsce przekłucia.

Zobacz więcej na temat piercingu:Czy przekłucie pępka boli, jak długo się goi i ile kosztuje? Sprawdź!Czy kolczyk w nosie może wyglądać kobieco? Zobacz zdjęcia!