POLECAMY

Suchy szampon - co to takiego

Czy wiesz, że można umyć włosy na sucho? Tak, tak - wystarczy sięgnąć po suchy szampon. O jego zaletach mówi dermatolog.
Suchy szampon - co to takiego fot. FREE
W sytuacjach awaryjnych, gdy nie ma warunków do umycia włosów (np. w podróży) lub gdy się bardzo spieszymy, można sięgnąć po tzw. suchy szampon. To kosmetyk w proszku, najczęściej w postaci spreju, który pozwala odświeżyć włosy bez użycia wody.


Większość tego typu preparatów opracowano na bazie składników naturalnych, np. skrobi kukurydzianej i ryżowej, korzenia pokrzywy. Substancje te skutecznie zmniejszają łojotok, odtłuszczają skórę i pochłaniają zanieczyszczenia (zarówno atmosferyczne, jak i nadmiar kosmetyków do stylizacji).


Jak stosować suchy szampon?
1. Niewielką ilość kosmetyku rozpyla się na suche włosy z odległości ok. 20–30 cm. W ten sposób pokrywamy je lekkim pudrem, który wchłania tłuszcz i zanieczyszczenia oraz sprawia, że włosy stają się odświeżone, ale nie obciążone.


2. Po chwili (ok. 2 minut) włosy należy energicznie rozczesać, pozbywając się nadmiaru pudru.


Warto tylko pamiętać, że suchy szampon to środek doraźny i nie można nim trwale zastąpić tradycyjnego mycia włosów. Radziła: 
dr Agnieszka Bliżanowska - 
dermatolog, 
Centrum Dermatologii 
i Medycyny Estetycznej WellDerm

Który suchy szampon jest najlepszy? Pytaj i radź na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
ja mam tylko w sumie szampon, ale z czasem bede dokupywać reszte.
/5 lat temu
też mam ten właśnie z toni, rewelacyjne rozwiązanie.
/5 lat temu
A ja wlasnie bardzo lubie taki wynalazek. Oczywiscie nie stosuje go zbyt często, ale jesli nie mogłam umyc włosów, albo chciałam je odświeżyć to suchy szampon Toni & Guy sprawdza sie świetnie.