Fryzury dla kobiet po 50-tce: modne klasyczne i stylowe cięcia

Modne fryzury dla kobiet po 50. bazują na klasyce. Najpopularniejsze z nich to m.in proste włosy z grzywką, bob w każdej wersji, cieniowane i krótkie, lekko zadziorne cięcia. Odkryj inspiracje na stylowe uczesania po 50-tce na co dzień i na wesele i dowiedz się, jak je stylizować.
Małgorzata Germak / 04.10.2023 11:14

Jeśli jesteś po 50-tce, nie znaczy, że jesteś skazana na nudną fryzurę. Istnieje wiele stylowych, wspaniałych cięć do wypróbowania. Kluczem są jednak zadbane, wypielęgnowane włosy, dlatego nie odpuszczaj pielęgnacji - nakładaj odżywki, maseczki i olejki oraz stosuj szampon odpowiadający ich potrzebom. Jeśli masz farbowane, wybieraj produkty, które podtrzymają kolor i jednocześnie zadbają o ich zdrowy wygląd (nabłyszczą i uelastycznią), a jeśli zostajesz przy siwych pasmach - twoją podstawą w codziennej rutynie niech będą szampony do siwych włosów.

Jakie fryzury dla kobiet po 50-tce sprawdzą się w najlepiej? W naszym krótkim przeglądzie znajdziesz cięcia, które odmładzają i pięknie modelują twarz. 

Spis treści:

  1. Proste, równo obcięte włosy dla kobiet po 50-tce
  2. Półdługie lub długie włosy z grzywką dla kobiet po 50-tce
  3. Klasyczny lub przedłużany bob po 50-tce
  4. Krótkie fryzury dla kobiet po 50-tce
  5. Włosy cieniowane dla kobiet po 50-tce

Fryzury dla kobiet po 50-tce: proste, równo obcięte włosy 

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką bujnych, gęstych włosów, nie musisz za wiele kombinować. Pielęgnuj pasma na co dzień, używając odpowiednich szamponów i odżywek. Co do cięcia - ponadczasowe są proste włosy średniej długości. 

 

Fryzury dla kobiet po 50-tce: półdługie lub długie z grzywką

Kobiety po 50. dobrze wyglądają też w półdługich lub długich włosach z grzywką. Aby zwiększyć objętość i uzyskać efekt „wow”, modeluj je na grubej szczotce.

Fryzury dla kobiet po 50-tce: klasyczny lub przedłużany bob 

Ta fryzura pasuje kobietom w każdym wieku. Jest kobieca i łatwo się układa. Możesz wybrać klasycznego boba do ucha lub jego przedłużaną wersję, czyli loba. Jeśli twoje włosy naturalnie się falują, tym lepiej, nie musisz specjalnie dodawać im objętości.

Fryzury dla kobiet po 50-tce: krótkie włosy

Wiele kobiet decyduje się na krótką fryzurę, ponieważ genialnie odmładza. Trzeba jednak perfekcyjnie dobrać ją do kształtu twarzy. Sprawdza się przy rzadszych włosach i jest wygodna w noszeniu. 

Fryzury dla kobiet po 50-tce: włosy cieniowane 

Cieniowanie dodaje fryzurze lekkości. Ważne, żeby włosy nie były zbyt długie. Fryzura dedykowana jest kobietom o gęstych, mocnych włosach. 

Czytaj także:
Modne fryzury jesień-zima 2023/2024: 9 cięć i uczesań, które będą królować w tym sezonie
Modne kolory włosów jesień-zima 2023/2024: 6 największych trendów w koloryzacji
Krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą: inspiracje na modne cięcia, które działają jak Photoshop

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA