Platynowy blond - komu pasuje taki kolor włosów i jak go uzyskać?

Bardzo jasny blond wygląda pięknie na włosach, jednak nie każdej kobiecie w nim do twarzy. Przekonaj się, jak to jest u ciebie.
Małgorzata Machnicka / 29.05.2015 06:00 / aktualizacja: 24.06.2019 10:16

Na punkcie tej koloryzacji włosów świat oszalał już kilka lat temu. I nadal ten chłodny, jasny odcień blondu na głowie ma wiele zwolenniczek. Kobiety często rozjaśniają sobie w ten sposób włosy. Co warto wiedzieć, zanim zafarbujesz się na platynowy blond?

Spis treści:

Nie ukrywamy, że platyna to trudny kolor. Najlepiej, by miała chłodny, prawie biały odcień. A dobrze wiemy, jak to jest z farbowanym blondem... Do tego wszystkiego nie każdemu on pasuje i jest uciążliwy w pielęgnacji. Mimo wszystko my bardzo polecamy takie radykalne przemiany, bo może się okazać, że zaczniesz się zastanawiać, dlaczego wcześniej nie wpadłaś na ten genialny pomysł!

Komu pasuje platynowy blond?

Zdecydowanie odradzamy go kobietom o zaczerwienionej i skłonnej do przebarwień skórze. Nie polecamy go również bardzo ciemnym brunetkom o oliwkowej cerze. Więcej obostrzeń nie mamy.
Platynowy blond pięknie wygląda zarówno na krótkich, jak i długich włosach. Ideał - perłowy, prawie biały odcień. Platyna odmładza i dodaje charakteru. Jeśli chcesz być oryginalna, wybierz właśnie ten kolor!

fryzury platynowy blond
fot: ImaxTree/AgencjaFree

Ta koloryzacja tylko u fryzjera

Pamiętaj, nie rób nic sama! Ten odcień jest trudny do uzyskania. Jeśli będzie sama kombinować w domu, może zniszczyć sobie włosy. Warto wybierać się do dobrego fryzjera. Włosy najpierw trzeba będzie poddać dekoloryzacji, która wypłucze ich naturalny pigment, a dopiero potem (czasami nawet dwukrotnie) farbowaniu wybranym odcieniem. To obciążający zabieg dla włosów, dlatego najlepiej oddać się w ręce specjalisty.

Pielęgnacja platynowych włosów

Platynowe włosy wymagają również specjalnej pielęgnacji. Codziennie powinnaś nakładać na nie odżywkę, a 3 razy w tygodniu maskę. Wszystkie blondynki wiedzą, że jednym z podstawowych kosmetyków w ich codziennej pielęgnacji jest fioletowy szampon niwelujący żółte pigmenty. I przy platynie się bez niego nie obędzie. Aby zachować pełnię blasku swojego koloru, używaj środków przeznaczonych dla włosów blond.

Zobacz galerię fryzur dla włosów w kolorze platynowego blondu!

Platynowy blond na włosach wymaga specjalnej pielęgnacji. Te kosmetyki mogą ci się przydać:

Więcej o włosach:Katalog krótkich fryzur (55 zdjęć)Fryzura bob - zobacz najmodniejsze cięcia!