Platynowy blond: komu pasuje, jak go uzyskać i jak pielęgnować?

Platynowy blond jest w czołówce największych trendów fryzjerskich. Ten wyrazisty i odważny kolor dobrze wygląda na każdej długości włosów - zarówno na krótkich, jak i bardzo długich. Sprawdź, komu pasuje, kto powinien z niego zrezygnować, jak go uzyskać i jak pielęgnować, aby cieszyć się perfekcyjnym, chłodnym odcieniem jak najdłużej.
/ 10.11.2023 06:00

Platynowy blond od lat jest jednym z najmodniejszych odcieni. Jest zadziorny i bardzo wyrafinowany, nic dziwnego, że skradł serca kobiet na całym świecie. Największą popularnością cieszy się w sezonie jesień-zima, kiedy skłaniamy się ku chłodniejszym kolorom.

Spis treści:

  1. Komu pasuje platynowy blond?
  2. Komu nie pasuje platynowy blond?
  3. Jak uzyskać platynowy blond?
  4. Platynowy blond - rodzaje koloryzacji
  5. Jak dbać o platynowy blond?

Komu pasuje platynowy blond?

Platynowy blond jest idealny dla posiadaczek jasnej karnacji i niebieskich, zielonych lub szarych oczu. Dobrze wygląda na każdej długości i teksturze włosów - prostych, miękkich falach oraz lokach.

Platyna pasuje kobietom w każdym wieku. U dojrzałych, lodowaty odcień zakryje siwe pasma, rozświetli skórę i odejmie lat.

Wskazówka: jeśli zastanawiasz się nad taką koloryzacją, poradź się fryzjera lub skorzystaj z dostępnych programów graficznych i aplikacji, które pokażą ci wynik przyszłej metamorfozy.

Krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą: inspiracje na modne cięcia, które działają jak Photoshop

platynowy blond krótkie włosyfot. Platynowy blond/ImaxTree/ AgencjaFree

platynowy blond - komu pasują platynowe włosyfot. Platynowy blond/ImaxTree/ AgencjaFree

jak uzyskać platynowy blondfot. Platynowy blond/ImaxTree/ AgencjaFree

komu nie pasuje platynowy blondfot. Platynowy blond/ImaxTree/ AgencjaFree

Komu nie pasuje platynowy blond?

Platynowy blond odradzany jest kobietom o bardzo jasnej, skłonnej do przebarwień i rumieńców skórze oraz brunetkom o oliwkowej karnacji i ciemnych oczach.

Jak uzyskać platynowy blond?

Decydując się na platynowy blond, oddaj się w ręce profesjonalisty. Tylko w rękach doświadczonego fryzjera osiągniesz perfekcyjny kolor. Dodatkowo doradzi w kwestii długości i zadba o pielęgnację włosów.

Platynowy blond — koloryzacja u fryzjera

Podczas wizyty najpierw poddaje się włosy dekoloryzacji, która wypłukuje ich naturalny pigment, a następnie nakłada wybrany kolor, czasami nawet dwukrotnie.

Ważne: platyna podkreśla wszystkie niedoskonałości włosów, dlatego przed tak radykalnym rozjaśnianiem warto zafundować im serię zabiegów nawilżających.

Platynowy blond – rodzaje koloryzacji

Istnieje wiele wariantów takiej koloryzacji. Możemy zdecydować się m.in. na platynowy blond ombre, platynowy blond sombre lub chłodny platynowy blond.

Chłodny platynowy blond

Chłodna, ze srebrnymi tonami koloryzacja polecana jest kobietom z jasną karnacją i szarymi lub niebieskimi oczami. Odcień musi być dobrany idealnie, inaczej może dodawać lat.

 

Platynowy blond sombre

Platynowe blond sombre to propozycja dla tych, które nie chcą decydować się na jednolitą koloryzację. Zapewnia naturalny i subtelny efekt. Różnice między odcieniami różnią się o 2-3 tony, a włosy rozjaśnione są na całej długości.

 

Platynowy blond ombre

Platynowy blond ombre to ciemniejsze pasma u nasady i rozjaśniane ku dołowi. Koloryzacja dedykowana jest posiadaczkom gęstych włosów. Dobrze wygląda na każdej długości.

 

Platynowe blond pasemka

Panie bardzo często decydują się też na platynowe blond pasemka. Jasne refleksy optycznie zagęszczają włosy i dodają fryzurze lekkości.

 

Jak dbać o platynowy blond?

Platynowy blond jest bardzo wymagający w pielęgnacjiChcąc utrzymać wyrazisty kolor jak najdłużej oraz zachować włosy w dobrej kondycji (gładkie i lśniące), zainwestuj w kosmetyki przeznaczone do włosów blond oraz fioletowy szampon, który będzie niwelował żółte tony.

Po każdym myciu, obowiązkowo nakładaj odżywkę i serum, a 3 razy w tygodniu odżywczą maskę.

Czytaj także:
Toner do włosów blond: jak działa i jak używać, żeby uzyskać piękny odcień?
Jak zniwelować żółty odcień włosów? 4 najlepsze sposoby na ochłodzenie koloru

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA