Modne pasemka 2021 fot. Adobe Stock

Modne pasemka 2021 - świetliste refleksy, które dodają objętości

Modne pasemka 2021 to pasemka blond, które świetnie nadają się nie tylko dla jasnowłosych, ale również szatynek. Delikatne jasne refleksy, przypominające efekt rozjaśnienia słońcem po udanych wakacjach, optycznie zagęszczą pasma bez obciążania ich.
Małgorzata Machnicka / 29.01.2021 10:04
Modne pasemka 2021 fot. Adobe Stock

Modne pasemka 2021 to subtelnie rozjaśnione różnymi odcieniami blondu włosy. Masz cienkie pasma w tonacjach naturalnych blondów lub jesteś szatynką o szarym, „mysim" odcieniu włosów? To rozwiązanie idealne dla ciebie! Pasemka zrobione rozjaśniaczem lub farbą sprawią, że włosy będą wyglądały na dużo gęstsze, niż są.

Jak wyglądają modne pasemka 2021?

Modne pasemka 2021 czerpią z metody balejażu, są jednak od nich sporo delikatniejsze a granice między poszczególnymi kolorami niemal niewidoczne.

Subtelnie rozjaśnione pasemka najlepiej jest otrzymać metodą farbowania flamboyage. Pasma powinny być jak najcieńsze, a kolory płynnie między sobą przenikać. Modne pasemka można wykonać zarówno na włosach blond (we wszystkich odcieniach) oraz na jasnym i średnim brązie. 

Najmodniejsze są te w ciepłych, słonecznych kolorach, ale jeśli do twojej karnacji bardziej pasują chłodne odcienie, staraj się zrównoważyć proporcje między nimi. Pamiętaj, w tym sezonie najbardziej liczy się naturalność.

Jak zrobić modne pasemka 2021 w domu?

Pasemka blond możesz wykonać samodzielnie w domu (lub z pomocą siostry czy przyjaciółki). Potrzebny ci będzie grzebień do pasemek (najprostszy kosztuje ok. 5 zł, z dołączonym szablonem ok. 15-18 zł). Z jednej strony ma gęste, cienkie ząbki do rozczesywania pasm, z drugiej rzadkie, grube do rozjaśnianych pasemek. Na szczycie takiego grzebienia lub na końcu jego uchwytu znajduje się szpikulec, ułatwiający oddzielanie bardzo cienkich pasemek.

Przyda się również pędzel (średniej wielkości, kupisz za kilka zł w drogerii). Potrzebna jest też farba – może to być wybrany kolor jakiejkolwiek farby za kilkanaście złotych. W sklepach dostępne są także zestawy do pasemek - rozjaśniacz i specjalna plastikowa szczotka do nakładania pigmentu (np. L'Oreal, ok. 30 zł).

Przygotuj się jak do farbowania – przykryj ramiona ręcznikiem, aby nie poplamić ubrania, granicę włosów na czole posmaruj tłustym kremem (unikniesz plam na skórze). Nałóż gumowe rękawiczki, następnie:

  1. W miseczce wymieszaj składniki farby.
  2. Rozczesz włosy (nie zwilżaj ich), jeśli są średniej długości lub długie podziel je na dwie części - wierzchnią i spodnią.
  3. Nakładaj farbę na pędzel niewielkimi porcjami i nanoś na wybrane pasemka od połowy długości włosów – na końcówki kładź najwięcej farby. Oddziel pofarbowane pasemko folią aluminiową.
  4. Zostaw farbę na czas określony przez producenta na opakowaniu lub w dołączonej do niego ulotce.
  5. Po upływie wyznaczonego czasu obficie spłucz włosy letnią wodą i nałóż odżywkę do włosów farbowanych, aby utrwalić efekt koloryzacji.
  6. Od tej pory do mycia i pielęgnacji używaj kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych i z pasemkami. Świetnie sprawdzą się kosmetyki do włosów rozjaśnianych (te z fioletowym pigmentem), które pozwolą zachować piękny blond na dłużej.

pasemka na włosach 2021
fot. Adobe Stock

O wykonanie pasemek blond możesz poprosić fryzjera. Ceny zabiegu w salonie wahają się zależnie od długości włosów – za refleksy na krótkich włosach zaczynają się od 100 zł, na długich dochodzą do 500 zł.

Kiedy powinnaś zrezygnować z robienia pasemek?

  • Uczulenie na farbę – nawet przy tak nikłym kontakcie z kolorantem, może u ciebie wystąpić silna reakcja alergiczna.
  • Masz podrażnioną skórę głowy lub jakiekolwiek skaleczenia – poczekaj, aż skóra wróci do równowagi.
  • Jeśli używałaś henny (np. bezbarwnej), zamiast odżywki dla wzmocnienia włosów –  henna tworzy na włosach szczelny film (oblepia powierzchnię włosa) i nie pozwoli pigmentom na wniknięcie w strukturę włosa. Musisz odstawić hennę i spróbować nakładanie pasemek po 3-4 tygodniach.
  • Jeżeli jesteś świeżo po rozjaśnianiu włosów lub po trwałej – włosy są po takich zabiegach bardzo uwrażliwione.

Więcej o koloryzacji:
Jak farbować włosy, by uniknąć błędów?
Modne odcienie blondu - wybierz idealny dla siebie
Czym różni się sombre od ombre?