POLECAMY

Samodzielne farbowanie pasemek

Zawsze sama farbuję włosy. Teraz chciałabym sama zrobić sobie pasemka, tylko nie wiam jak się do tego zabrać. Słyszałam kiedyś o takiej metodzie, żeby worek foliowy ponakuwać i poprzekładać przez te małe dziurki pasma włosów. Wydaje mi się, że to bardzo dużo pracy. Istnieje jakiś inny sposób?
Zawsze sama farbuję włosy. Teraz chciałabym sama zrobić sobie pasemka, tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Słyszałam kiedyś o takiej metodzie, żeby worek foliowy ponakuwać i poprzekładać przez te małe dziurki pasma włosów. Wydaje mi się, że to bardzo dużo pracy. Istnieje jakiś inny sposób?
Agnieszka

Metoda "na czepek" już dawno wyszła z mody, ponieważ nie jest ona dobrą metodą. Przy chwili nieuwagi łatwo można zrobić białe plamy u nasady włosów - z rozjaśniaczem lepiej samemu nie próbować.
Na początku dokładnie rozczesz włosy, zrób równy przedziałek, oddziel kilka cieniutkich pasemek grzebieniem, podłóż pasek folii aluminiowej, a następnie pomaluj je rozjaśniaczem i zawiń folię. Musisz uważać, aby rozjaśniacz nie "wylał" się poza folię na resztę włosów, aby nie zrobiły się białe lub żółte plamy.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
ja samodzielnie maluje pasemeczka jest to na pewno trudne na poczatku ale praktyka czyni mistrza