Odżywki do włosów dla dzieci

Czy moje 3-letnie dziecko może używać odżywek do włosów, czy lepiej ograniczać do minimum kosmetyki do włosów?
Czy moje 3-letnie dziecko może używać odżywek do włosów, czy lepiej ograniczać do minimum kosmetyki do włosów?
Natalia

Włosy dzieci nie wymagają użycia różnych środków pielęgnacyjnych. Do ich prawidłowej pielęgnacji wystarczy stosowanie odpowiedniego szamponu. Wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów zawierają związki chemiczne, a skóra dziecka jest delikatna, przy tym jest również bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uwrażliwienia. Zwłaszcza u tak małego dziecka stosowanie dużej ilości kosmetyków może wywołać reakcje alergiczne. Dlatego tak, jak już wspomniałam, do prawidłowej pielęgnacji włosów 3-letniego dziecka wystarczy zastosowanie szamponu przeznaczonego specjalnie dla dzieci. Zazwyczaj w swoim składzie również zawiera odżywkę, która pomaga podczas rozczesywania włosów. Szampony te nie szczypią w oczy i są zdecydowanie łagodniejsze od tradycyjnych szamponów do włosów.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Niestety nie zgodzę sie z tym stwierdzeniem ze na włosy dziecka można nakładać odżywkę. Większość odzywek zawiera w składzie kationowe zwiazki powierzchniowo czynne.To one powodują ze włosy lepiej sie rozczesuja i nie elektryzują.Jednak bardzo dobrze adsorbują sie na włosach i trudno sie zmywają nawet po zastosowaniu szamponu .A to ze pozostają może spowodowac alergię i sxybsxe przetłuszczanie włosów w okresie nastoletnim
/2 lata temu
Są przecież odżywki dla dzieci w sprayu i to często tańsze, mimo, że lepsze. Na opakowaniach produktów pisze dla osób w jakim wieku są te kosmetyki. Na mojej odżywce w sprayu dla dzieci z AVON'u nie ma przedstawionego ograniczenia wiekowego. Dziecięce włosy są delikatne; nie widzę nic złego w pielęgnacji takich włosów. Co do samych szamponów - to, że na opakowaniu pisze "dla dzieci" to nie znaczy, że faktycznie dzieci powinny tego używać. Na przykład znam wiele osób dorosłych i nastolatków, którzy szamponów Johnson's baby nie mogą użyć z powodu alergii na składniki w nim zawarte. Są oliwki dla dzieci. Polecam NIVEA BABY. Można kilka kropel rozetrzeć w dłoniach, a potem nałożyć na włosy. aaa i co do szczypania w oczy - jasne, ze szczypie, tylko o wiele mniej niż ten dla dorosłych. Myjmy tak by piana nie leciała dziecku w oczy to będzie spora szansa, ze dziecko wg będzie chciało nadal się myć..