Odżywki do włosów - 6 najlepszych na rynku

Zawierają intensywne składniki regenerujące: ceramidy, keratynę, miód, olej jojoba, aloes. Przywracają włosom gładkość i połysk.
Aleksandra Jaworska / 12.06.2018 13:03

Odżywka do włosów jest niezbędna do ich każdego rodzaju, a zwłaszcza do przesuszonych, zniszczonych, matowych, rozdwajających się. Takie włosy potrzebują wygładzenia łusek i dostarczenia im wzmacniających minerałów. Aby odzyskały kondycję, potrzebna jest intensywna kuracja.

Czym różni się maska do włosów od odżywki?

Co powinna zawierać odżywka do włosów suchych?

  • Wybieraj odżywki do zniszczonych włosów z ceramidami i keratyną, które odbudują ich zniszczoną strukturę które wzmacniają połysk: miód, witamina E, aloes, rozmaryn, olej jojoba, olej arganowy, len, keratyna.
  • Spłukuj odżywkę mniej starannie! To nie błąd, najnowsze odkrycia kosmetologów są zaskakujące. Uważają oni, że składniki zawarte w maskach i balsamach do włosów wzmacniają pasma i chronią przed działaniem wysokiej temperatury podczas stylizacji. Dlatego trochę preparatu powinno na nich zostać z korzyścią dla włosów – wyjątkiem są pasma mocno przetłuszczające się.
  • Nabierz nawyku płukania włosów chłodną wodą, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny lub octu jabłkowego. Włosy będą lśnić.

Jak pielęgnować  zniszczone włosy?

  • Przy dużych zniszczeniach dobre efekty przynosi laminowanie. Łyżkę żelatyny rozpuść w 3 łyżkach wrzątku, gdy trochę wystygnie, dodaj łyżkę odżywki. Aplikuj pasmo po paśmie, owiń głowę folią i ręcznikiem na 40 minut. Wypłucz włosy. Zabieg wystarczy robić co 3 mycia włosów. Ożywia i wygładza pasma.
  • Jedz produkty bogate w siarkę (fasola, jajka, kapusta, chuda wołowina) – wchodzi ona w skład białek budujących włosy i zapobiega ich odwodnieniu.
  • Wypróbuj olejowanie włosów. W zależności od długości pasm potrzebujesz 1–3 łyżeczki nierafinowanego oleju, np. kokosowego, migdałowego itp. W zwilżone pasma wmasuj podgrzany olej. Włóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem. Po godzinie zmyj olej i umyj głowę.

Inne ciekawe tematy o włosach:
7 fryzur na wesele w różnych stylach
Wegańskie kosmetyki do włosów

Redakcja poleca

REKLAMA