POLECAMY

Jak czesać grube włosy

Grube i mocne włosy to prawdziwy skarb! Jak je czesać i układać? Sprawdź!

Paradoksalnie, choć wyglądają zdrowo, grube i mocne włosy są dosyć trudne do czesania. Sztywne i suche stawiają opór, często każdy włos układa się w inną stronę, włosy są mało plastyczne.

Ale przy dobrze dobranej fryzurze stają są atutem – zawsze jest ich dużo!

- przy takiej fakturze raczej nie powinny być bardzo długie – mogą wyglądać nieestetycznie, bo trudno utrzymać je w ryzach i dodać im blasku.

- idealne są cięcia półdługie o wyraźnie określonej formie (plus staranne cieniowanie).

- króciutkich fryzur też nie polecamy – mimo wszystko szkoda całkiem je ścinać!

- używaj kosmetyków wygładzających i nawilżających – włosy będą po nich lśnić.

- włosy sztywne i mocne bywają bardzo suche. Stosuj maski z kwasami omega lub woskami roślinnymi.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 lat temu
mam długie, gęste, kasztanowe włosy, nie cieniowane, nie farbowane, nie używam suszarki, prostownicy, lokówki i nie mam z nimi w ogóle problemu!! myję raz w tygodniu co wystarcza. nie używam odżywek, lakieru ani piianki. są gęste i puszyste zawsze. układają sie idealnie! i nie wyglądają nieestetycznie!! tylko piękne i zadbane! ten kto to pisał nigdy nie miał takich włosów a jak miał to widocznie za dużo suszarki i pprostownicy i odżywek!! i nie dzziwię się że są suche! !
/10 lat temu
Mam włosy bardzo bardzo gęste, grube, mimo, że mam naturalne włosy w kolorze jasny blond o srebrzystym połysku (dodatkowo koloryzowane) są bardzo zdrowe, długie, błyszczą bardzo mocno i są długie-wiele osób mnie zaczepia-mówiąć, że mam piękną burzę loków (loki są naturalne o dużym splocie-takie loko-fale). Są długie i piękne
/10 lat temu
Mam włosy grube,mocne z wywijającymi się końcówkami.Dla osób z podobnymi włosami polecam cięcie warstwowe.Pierwsza warstwa kończy się przy karku ,druga zaś sięga łopatek.Z przodu ślicznie się wywijają a z tyłu sa dosyć proste z widoczna różnicą długości xD