Grzywka francuska: jak wygląda, komu pasuje i jak zrobić ją w domu?

grzywka francuska fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Grzywka francuska, czyli nonszalancka, swobodna grzywka na boki to świetny sposób na odświeżenie fryzury. Ma sporo zalet. Wysmukla rysy twarzy, maskuje zmarszczki i jest bardzo uniwersalna - dobrze wygląda na każdej długości włosów. Sprawdź, komu pasuje grzywka francuska, jak ją układać i jak zrobić ją samodzielnie w domu.
Małgorzata Machnicka / 18.08.2023 08:13
grzywka francuska fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Grzywka francuska „french girl bangs” lub inaczej „curtain bangs” to jedno z najmodniejszych cięć ostatnich lat. Na czym polega jej fenomen? Wygląda lekko, nonszalancko i jednocześnie jest szalenie zmysłowa. Jest łatwa do osiągnięcia (możesz zrobić ją sama w domu), nie jest wymagająca i działa prawie na każdej teksturze i długości włosów.

To nie koniec jej zalet. Popularna wśród francuskich it-girls grzywka, optycznie wyszczupla i koryguje rysy twarzy, a także wspaniale maskuje wszelkie niedoskonałości i zmarszczki na czole. Jej prekursorkami były Brigitte Bardot i Jane Birkin.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wygląda grzywka francuska, komu pasuje, jak ją modelować oraz jak zrobić ją samodzielnie w domu.

Spis treści:

  1. Jak wygląda grzywka francuska?
  2. Dla kogo grzywka francuska?
  3. Jak zrobić grzywkę francuską w domu?
  4. Jak układać grzywkę francuską?

Jak wygląda grzywka francuska?

Grzywka w stylu francuskim to grzywka swobodnie, niedbale opadająca na boki. Występuje w wielu wariantach— może być krótka sięgająca brwi i delikatnie rozchylona lub długa, mocno postrzępiona i wycieniowana.

Komu pasuje grzywka francuska?

Grzywka francuska (grzywka paryska) pasuje każdej z nas, bez względu na kształt twarzy, rodzaj i kolor włosów. Wyjątkiem są tylko posiadaczki włosów bardzo cienkich i rzadkich — grzywka dodatkowo zmniejszy ich objętość.

Grzywka francuska dobrze wygląda na wszystkich długościach włosów — krótkich, do ramion i bardzo długich. Świetnie komponuje się zarówno z włosami obciętymi na prosto, jak i z cieniowanymi.

Krótkie, półdługie i długie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą: inspiracje na modne cięcia, które działają jak Photoshop

Grzywka francuska dla kogofot. Grzywka francuska/ImaxTree/AgencjaFREE

Jak zrobić grzywkę francuską w domu?

Zrobienie grzywki francuskiej nie jest skomplikowane, jednak wymaga odpowiedniej wprawy, cierpliwości oraz dobrych nożyczek. Profesjonalne akcesoria kupisz w sklepach fryzjerskich.

Na początek zacznij od ustalenia odpowiedniej długości. Warto zacząć od grzywki nieco dłuższej (zawsze będziesz mogła ją skrócić i naprawić niedociągnięcia). W najgorszym przypadku będzie jeszcze szansa, żeby włosami zajął się fryzjer. Grzywka francuska powinna być półokrągła i wycieniowana. 

Grzywka side-swept bangs - jak wygląda i jak zrobić taką samodzielnie w domu?

Grzywka francuska w domu krok po kroku 

  1. Wydziel pasmo włosów, z którego powstanie grzywka. Stań przed lustrem i pochyl głowę nieco do przodu, tak żeby widzieć cały przedziałek.
  2. Zacznij od obcięcia wszystkich włosów, z których ma powstać grzywka na boki, na długość, do której ma sięgać - trzymaj nożyczki nieco pod skosem (nie idealnie poziomo).
  3. Podziel włosy na dwie części - każdą z nich będziesz obcinała tak samo.
  4. Chwyć jedno z pasm i trzymając pod skosem, przytnij włosy.
  5. Trzymając nożyczki pionowo w stosunku do pasma włosów, pocieniuj każde z pasm, wycinając poszczególne cienkie kosmyki. 
  6. Zrób to samo z drugim pasmem włosów.

 

 

Jak układać grzywkę francuską?

Grzywka francuska jeśli jest dobrze obcięta, będzie wyglądać świetnie bez wysiłku. Nie będziesz musiała z nią nic robić. Wystarczy, że przeczesz włosy palcami i to wszystko.

Gdy będziesz chciała dodać jej trochę objętości i ją unieść, wymodeluj ją na grubej szczotce lub na wałku. Grzywkę francuską możesz nosić z przedziałkiem na środku albo przerzuconą na jedną stronę w przypadku dłuższej wersji.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 25.10.2021

Czytaj także:
Grzywka na prosto - komu pasuje, jakie są rodzaje i jak samemu obciąć grzywkę na prosto?
Grzywka - jak dopasować ją do kształtu twarzy? Poznaj wszystkie rodzaje grzywek
Bob z grzywką odmładza, optycznie wysmukla i podkreśla rysy twarzy. Komu pasuje?