Grzywka na boki fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Grzywka na boki - komu pasuje i jak ją obciąć?

Grzywka na boki ma same plusy - nie tylko łagodzi i wysmukla rysy, ale także pasuje większości z nas bez względu na kształt twarzy i długość włosów.
Małgorzata Machnicka / 20.01.2020 12:13
Grzywka na boki fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Grzywka na boki, czyli tak zwana curtains bang (z ang. grzywka jak zasłony), optycznie wyszczupla i koryguje rysy twarzy. Ich prekursorkami były Brigitte Bardot i Jane Birkin. Teraz nosi ją Alexa Chung, Sienna Miller i Dakota Johnson.

Grzywka na boki może mieć różne oblicza - może sięgać brwi i być tylko rozchylona na boki, albo sięgać uszu i być mocno postrzępiona i pocieniowana. 

Grzywka na boki jest niezwykle uniwersalna - można ją prostować, kręcić na wałkach lub pokręcić lokówką. Można ją nosić z przedziałkiem na środku, albo przerzuconą na jedną stronę. 

Grzywka na boki - komu pasuje?

Na początek dobra informacja - grzywka na boki pasuje niemal każdej z nas, bez względu na kształt twarzy, rodzaj i kolor włosów. Wyjątkiem są tylko posiadaczki tych bardzo cienkich i rzadkich - grzywka dodatkowo zmniejszy ich objętość. 

Grzywka na boki pasuje do każdej fryzury - dobrze wygląda zarówno na krótkich włosach, sięgających ramion, jak i zupełnie długich. Świetnie komponuje się zarówno z prosto obciętymi jak i cieniowanymi włosami

Grzywka na boki dla kogo
fot. ImaxTree/AgencjaFREE

Jak obciąć grzywkę na boki?

Nie jest to bardzo skomplikowane, ale wymaga odpowiedniej wprawy, cierpliwości i... dobrych nożyczek. Jeśli często eksperymentujesz w domowym zaciszu, zafunduj sobie takie, które przeznaczysz tylko do obcinania włosów. Kupisz je w sklepach fryzjerskich od 30 złotych. 

Zacznij od ustalenia odpowiedniej długości. Warto zacząć od grzywki nieco dłuższej (zawsze będziesz mogła ją skrócić i naprawić niedociągnięcia). W najgorszym przypadku będzie jeszcze czas, żeby włosami zajął się fryzjer.

Grzywka na dwa boki powinna być półokrągła i wycieniowana. Pamiętaj, że tylko dobrze obcięta nie będzie sprawiać problemów ze stylizacją.

  1. Wydziel pasmo włosów, z którego powstanie grzywka. Stań przed lustrem i pochyl głowę nieco do przodu, tak żeby widzieć cały przedziałek.
  2. Podziel włosy na 3 części - każdą z nich będziesz obcinała tak samo, ale im mniej włosów będzie w jednym paśmie, tym będzie to prostsze.
  3. Obetnij pasmo na pożądaną długość delikatnie przesuwając nożyczkami raz w górę, raz w dół - ruch powinien mieć zakres nie większy niż 2 centymetry.
  4. Trzymając nożyczki pionowo w stosunku do pasma włosów, pocieniuj delikatnie włosy na samym środku wycinając poszczególne cienkie kosmyki. 
  5. Zrób tak ze wszystkimi trzema pasmami włosów.

Gotowe!

Więcej o modnych fryzurach:
6 najmodniejszych kolorów włosów na rok 2020 
Jak zrobić refleksy na ciemnych włosach?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)