POLECAMY

Czy rozdwajaniu włosów można zapobiegać?

Czy rozdwajaniu włosów można zapobiegać?
Czy rozdwajaniu włosów można zapobiegać?

Łucja

Rozdwajanie się włosów jest efektem uszkodzenia naturalnej struktury włosa. Uszkodzenie struktury włosa może być spowodowane różnymi czynnikami. Mogą to być czynniki mechaniczne, chemiczne lub atmosferyczne. Do tych pierwszych najczęściej zaliczamy nieprawidłowe szczotkowanie i rozczesywanie włosów, suszenie włosów zbyt ciepłym strumieniem powietrza oraz stosowanie zbyt dużej ilości środków do stylizacji włosów. Do czynników chemicznych jak już sama nazwa wskazuje, zaliczamy wszelkiego rodzaju usługi techniczne wykonywane na naszych włosach. Do czynników atmosferycznych zaliczamy wystawianie włosów na długie działanie promieni słonecznych bez odpowiedniej ochrony ponadto wiatr i częste zmiany temperatur również uszkadzają strukturę włosa.

Z problemem rozdwojonych końcówek włosów najczęściej borykają się panie, które posiadają włosy długie lub półdługie. W takim przypadku, aby zaradzić rozdwajaniu się włosów należy systematycznie odwiedzać swojego ulubionego fryzjera mniej więcej raz na miesiąc i podcinać włosy około 2 centymetrów. Długość włosów praktycznie się nie zmieni jednak ich kondycja znacznie się poprawi. Staną się one bardziej sprężyste i elastyczne.

Ponadto ważne jest również to, aby zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. Będą one chroniły nasze włosy przed niepotrzebnym uwrażliwieniem i wysuszeniem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)