Jeśli pies "okupuje" kanapę i zabiera przedmioty należące do właściciela, prawdopodobnie brakuje mu uwagi opiekuna, ruchu i stymulacji fizyczno-intelektualnej.

Czy wiesz co zrobić gdy pies często kicha?

Częste kichanie u psa może oznaczać katar lub uszkodzenie nosa. Jeśli pies kicha częściej, przyjrzyj się mu dokładnie i zobacz czy objawy zgadzają się z poniższymi.
/ 26.06.2011 00:29
Jeśli pies "okupuje" kanapę i zabiera przedmioty należące do właściciela, prawdopodobnie brakuje mu uwagi opiekuna, ruchu i stymulacji fizyczno-intelektualnej.

Jeśli pies kicha 2-3 razy dziennie, zwłaszcza po przebudzeniu nie ma się czym martwić. To zupełnie normalna reakcja.

Jeśli pies kicha kilkakrotnie pod rząd i przy tym potrząsa uszami, pociera nos lub z nozdrzy wydobywa się krew, może to oznaczać, że w nosie zalega jakieś ciało obce, np. patyk, ziarenko, koralik, kamyk itp. Trzeba natychmiast zgłosić się z psem do weterynarza.

Jeśli kichaniu towarzyszy krwawienie z nosa i opuchlizna lub rany w okolicy pyska, może oznaczać to , że pies uderzył się w nos i została uszkodzona śluzówka. Zgłoś się w takim przypadku do weterynarza, żeby sprawdzić, jak rozległa jest rana.

Jeśli kichaniu nie towarzyszą żadne inne objawy, prawdopodobnie u psa zaczyna się choroba dróg oddechowych. Jeśli kichanie się nasili i wystąpi kaszel, zgłoś się do lekarza – może być to przeziębienie, które należy leczyć specjalistycznie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/20.12.2016 21:40
Moj piesek Ratlerek strasznie kichal ..charczal szczegolnie przy jedzeniu. z jednej dziurki pojawila sie lekko zoltawa wydzielina. RTG wykazalo ze to popsuty zab przebil sie do zatoki i powodowal stan zapalny.Po usunieciu zeba wszystko wrocilo do normy .
/30.05.2016 00:32
Co się dzieje? Mój maltańczyk CIĄGLE ALE TO CIAGLE KICHA i nie wiem co zrobić
/26.01.2016 07:49
U mojego Yorka dzieje się to samo. Kicha, a z nosa mu kapie. (Nie wiem czym) Czasami po kichnięciu zaczyna się dusić, a to słychać jakby się czymś zadławił. Bardzo proszę o pomoc.
POKAŻ KOMENTARZE (12)