Plamy z trawy to jedne z najczęstszych zabrudzeń. Dotyczy to zwłaszcza dziecięcych ubranek!/ fot. Fotolia

Jak usunąć plamy z trawy? Poznaj 7 niezawodnych patentów na uratowanie ubrań!

Plama z trawy nie musi oznaczać końca żywota ubrania. Możesz się jej pozbyć na kilka sposobów! W dodatku tkanina na tym nie ucierpi!
/ 05.06.2019 12:41
Plamy z trawy to jedne z najczęstszych zabrudzeń. Dotyczy to zwłaszcza dziecięcych ubranek!/ fot. Fotolia

Pewnie wiele mam zadaje sobie pytanie, jak usunąć skutecznie plamy z trawy. To uporczywe zabrudzenia ale dzięki kilku sposobom możesz szybko się ich pozbyć. Oto nasze sposoby na usunięcie plam z trawy!

Plama z trawy? Żaden problem!

O plamę z trawy, szczególnie latem, nietrudno. Wystarczy się poślizgnąć lub usiąść na trawniku i zielony kleks gotowy. To prawdziwe utrapienie szczególnie dla mam - dziecięce ubranka są wyjątkowo "podatne" na ten rodzaj plam.

Moczenie tkaniny i szorowanie mydłem nie pomogło? Nic straconego! Poznaj nasze sprawdzone metody na szybkie, skuteczne i bezpieczne wywabianie plam z trawy!

Alkohol

Ubrania zabrudzone trawą można czyścić za pomocą alkoholu. Powinien być to 70% alkohol lub rozcieńczony amoniak. Po naniesieniu takiego płynu na plamę, pozostaw go na tkaninie przez kilka minut, a później spłucz zimną wodą.

Płyn do mycia naczyń

Na plamy z trawy może pomóc również zwykły płyn do mycia naczyń. Po zastosowaniu tej metody ciuch należy uprać w pralce.

Jak spierać najczęściej pojawiające się plamy?

Woda utleniona

Potrzyj plamę szmatką nawilżoną wodą utlenioną – ta metoda jest skuteczna zwłaszcza przy czyszczeniu ubrań wykonanych z bawełny.

Mleko

Dobrą metodą, usuwającą zabrudzenia, jest czyszczenie tkaniny mlekiem.

Kwasek cytrynowy

Plamy z trawy można usunąć również dzięki zastosowaniu kwasku cytrynowego. Pocieraj zabrudzone miejsce kwaskiem aż do usunięcia plamy!

Spacer wśród drzew i na pamiątkę plama z żywicy? Zobacz, jak ją sprać!

Sok z cytryny

Zamiast kwasku cytrynowego warto spróbować usunąć zabrudzenie sokiem z cytryny.

Plamę z trawy można wyczyścić także za pomocą specjalnego roztworu – alkohol w połączeniu z wodą i solą.

O czym pamiętać przy usuwaniu plam z trawy?

Uważaj, aby niechcący nie odbarwić lub nie zniszczyć tkaniny – nie chcesz przecież, aby plama zniknęła wraz z materiałem! Nie pocieraj plamy za mocno, a przed zastosowaniem wybranej metody na większej powierzchni, sprawdź wytrzymałość tkaniny na niewidocznym, małym kawałku.

Przy usuwaniu plam z trawy nie używaj gorącej wody – na pewno przyczyni się to do utrwalenia zanieczyszczeń, przez co zabrudzenie będzie jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Zobacz również:
Tłusta plama? Żaden problem, łatwo ją spierzesz!Antyperspirant zostawił plamę na ubraniu? Zobacz, jak się jej pozbyć!Plama z krwi na ubraniu to nie wyrok! 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/11.03.2018 19:34
moje dzieciaki spędzają czesto czas na świeżym powietrzu i jak to dzieci brudzą ubrania. Plamy z trawy są chyba najtruniejsze do usunięcia. Jeżeli plama jest świeża zapieram ją płynem do mycia naczyń albo roztworem z sody oczyszczonej. na zaschnięte plamy cuda czyni Isokor https://efektlotosu.pl/isokor-cleaner-500ml-p-6.html . Plamy dobrze schodzą, ubrania nie niszczą się. Co do wody uletnionej niestety nie stsosowałam tego sposobu.
/16.05.2016 21:51
Dzięki
/30.10.2015 21:14
co to ma być ku................
POKAŻ KOMENTARZE (6)