Plakaty na ścianie fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Plakaty to tani i szybki sposób na odmianę wnętrza. Zobacz modne aranżacje, które podbiły Instagram

Plakaty kupisz obecnie niemal w każdej sieciówce z elementami wyposażenia wnętrz. Wybierz do nich dekoracyjne ramki i powieś w salonie, sypialni, kuchni lub łazience.
Małgorzata Machnicka / 17.05.2021 11:06
Plakaty na ścianie fot. Adobe Stock, Photographee.eu

Plakaty cieszą się obecnie olbrzymią popularnością - mniejsze, większe, wieszane samodzielnie albo w grupie.

Co ciekawe, nie są już zarezerwowane jako dodatek do salonu czy sypialni. Z powodzeniem możesz wieszać je również w kuchni (świetnie sprawdzą się wszystkie te o kulinarnej lub podróżniczej tematyce) albo w łazience (jeśli twoje pomieszczenie jest wystarczającą duże).

Spis treści:

  1. Plakaty ustawione na listwach
  2. Dwa duże plakaty obok siebie
  3. Mocne uderzenie koloru
  4. Tematyka zgodna z zainteresowaniami
  5. Plakaty na całą ścianę

Plakaty ustawiane na listwach 

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest (zamiast wieszania na ścianie) ustawienie plakatów na listewkach np. drewnianych. Zalety? Mniej dziur w ścianach i możliwość szybkiej i łatwej zmiany aranżacji.

Jeśli na ścianie chcesz wyeksponować plakaty różnej wielkości i o różnej tematyce, dobrze jest postawić na wszystkie ramki w tym samym kolorze i z tego samego materiału.

Dwa duże plakaty obok siebie

Aby ściana wyglądała ciekawie, wcale nie musisz jej obwieszać plakatami od podłogi do sufitu. Wystarczą dwa duże plakaty najlepiej w tym samym stylu, aby wnętrze stało się przytulne i nabrało charakteru.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno w salonie w loftowym stylu jak i w salonie w stylu hampton.

Mocne uderzenie koloru

Plakaty mogą być najważniejszym punktem wystroju salonu czy sypialni. Wystarczy, że będą kolorystyczną bombą energetyczną, a wszystkie inne dodatki będą w stonowanych barwach.

Bardzo kolorowe plakaty bardzo lubią się z prostymi ramkami - świetnie sprawdzą się te cienkie, czarne i metalowe.

Zgodne z zainteresowaniami

Mimo, że obecnie panuje moda na plakaty, na których pojawiają się motywacyjne hasła i kwiatowe motywy, to warto stawiać na te, które nas utożsamiają i są zgodne są z naszymi zainteresowaniami.

Interesujesz się malarstwem impresjonistycznym? Powieść plakaty z działami Moneta. Każdą wolną chwilę poświęcasz modelarstwu? Zawieś plakaty z rysunkami technicznymi samolotów albo okrętów. Wolisz wspinaczkę wysokogórską? 

To nie tylko sprawi, że otoczysz się przedmiotami, które są ci bliskie, ale również wnętrze zostanie skrojone do twoich potrzeb i będziesz mogła się z nim identyfikować. I nie będzie wyglądać sztampowo, jak z katalogu.

Plakaty na całej ścianie

Plakaty powieszone na niemal całej ścianie sprawdzą się nie tylko w wielkich przestrzeniach, takie rozwiązanie możesz nawet zastosować w salonie w bloku. Warto jednak trzymać się kilku zasad: wybierz takie same ramki, ogranicz tematykę i kolorystykę plakatów i powieś je tak, by tworzyły spójną całość.

Czytaj także:
Nagłówek łóżka błyskawicznie odmieni sypialnię. Zobacz 6 najlepszych pomysłów
Te 3 dodatki muszą pojawić się w salonie w stylu boho
10 trików na to, jak tanio odmienić salon