Ćwiczenia na szczupłe nogi - 11 propozycji dających szybkie efekty

Unoszenie nóg na boku, wykroki czy wspięcia na palce - proste ćwiczenia na szczupłe nogi pozwolą w ciągu kilku tygodni zmniejszyć ich obwód i zredukować cellulit.
Agata Bernaciak / 07.04.2020 05:18

Ćwiczenia na nogi pozwalają wzmocnić mięśnie nóg, zredukować cellulit oraz wysmuklić nogi. Pierwsze efekty są widoczne już po 3 tygodniach regularnych treningów. Ćwiczenia powinno się wykonywać co drugi dzień. W dni bez treningu postaw na trening cardio - może to być jogging lub szybki marsz, który powinien trwać minimum 40 minut.

Na początku swojej walki o szczupłą sylwetkę zmierz obwody ciała i niech one stanowią punkt odniesienia kontroli postępów. Po 3 tygodniach zauważysz zmniejszenie cellulitu, poprawę jędrności skóry, mięśnie staną się pięknie zarysowane, a obwody w ekspresowym tempie zaczną się zmniejszać.

Warto pamiętać, że jeśli zależy ci również na utracie wagi, same ćwiczenia mogą nie wystarczyć. Wtedy trzeba działać dwutorowo, stosując odpowiednią dietę redukcyjną.

Przejrzyj naszą galerię - przygotowałyśmy w niej aż 11 propozycji skutecznych ćwiczeń na nogi.

Treść artykułu pierwotnie opublikowana 20.06.2012.

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

Rolowanie wspomaga regenerację mięśni, wzmacnia i zmniejsza ich napięcie, poprawia sprawność, stymuluje krążenie krwi, ujędrniając ciało i redukując cellulit.
Sprawdź!
 

Zobacz ćwiczeń na nogi:
Oto najlepsze ćwiczenia na uda i pośladki
Ćwiczenia na smukłe uda