Ćwiczenia na uda - 3 skuteczne propozycje

Ćwiczenia na uda, które pozwolą pozbyć się cellulitu, wyrzeźbić i wysmuklić nogi, to np. wykroki czy przysiady. Warto wykonywać je każdego dnia.
Marta Kosakowska / 07.04.2020 04:01

Ćwiczenia na uda wspomogą walkę z cellulitem i sprawią, że skóra ujędrni się. Kolejną korzyścią, jaką zyskasz trenując tę partię ciała, jest wysmuklenie mięśni i zmniejszenie obwodów łydek i ud. Prezentujemy zestaw ćwiczeń, które można wykonać w domu. Nie wymagają specjalistycznego sprzęty. Przyda się jedynie mata do ćwiczeń.

Najlepsze ćwiczenia na uda

Trening na uda można robić codziennie we własnym domu. W naszym zestawie znalazły się ćwiczenia w pozycji stojącej i leżącej. Są bardzo proste i mogą być wykonywane przez osoby o różnym poziomie zaawansowania. Nie będą obciążające dla początkujących, a osoby, które ćwiczą dłużej mogą zwiększać liczbę powtórzeń. Zanim zaczniesz ćwiczyć, wykonaj krótką rozgrzewkę przed treningiem.

Inne ćwiczenia na uda, które warto wykonywać to:

  • Przysiady - podczas ich wykonywania pracują głównie pośladki i uda, ale także łydki, plecy i brzuch.

Stań w rozkroku. Stopy na szerokość bioder, w delikatnej rotacji zewnętrznej. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Przenieś ciężar ciała na pięty. Nie odrywaj pięt od ziemi. Cofnij biodra, zginaj kolana i schodź w dół. Kolana nie powinny wychodzić poza linię stóp. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 20-30powtórzeń.

  • Wykroki - wzmacniają i modelują mięśnie ud i pośladków.

Stań w lekkim rozkroku. Prawą nogę ustaw z tyłu lekko zgiętą w kolanie. Napnij mięśnie brzucha. Zejdź w dół do uzyskania kąta prostego między udem a kolanem. Kolano nie powinno przekraczać linii stóp. Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj po 20 powtórzeń na każdą nogę (zobacz: Jak prawidłowo wykonać wykrok?).

W kształtowaniu ud pomocne będzie również bieganie, pływanie oraz jazda na rowerze.

Propozycje ćwiczeń znajdziesz na kolejnych stronach galerii.

Szukasz wygodnego stroju sportowego? Znajdziesz go w promocji na Modago.pl. Zobacz na przykład legginsy sportowe.

Więcej ćwiczeń na uda:
Ćwiczenia na uda i pośladki
3 najlepsze ćwiczenia na szczupłe uda